Opravdovou dřinou k vrcholu za svým snem!

0
3246

Jsou lidé, kteří mají z hůry dáno a jeví se, že když se rozdával talent, vystáli si frontu alespoň dvakrát. Na druhou stranu jsou také lidé, kteří jsou pro stejný úspěch, jako mají ti obdarovaní, schopni dřít, makat navíc a ve výsledném efektu se v některých očích dostat až na pomyslný trůn ve své disciplíně. Jasným příkladem „toho druhého“ je současná jednička mezi sportovci na zeleném trávníku, čerstvý držitel čtyř Zlatých kopaček pro nejlepšího střelce Evropy a trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě, není to nikdo menší než Cristiano Ronaldo.Argentine_-_Portugal_-_Cristiano_Ronaldo

Nyní třicetiletý ofenzivní tahoun fotbalového velkoklubu Realu Madrid a portugalské reprezentace si ovšem svou světově uznávanou pozici vydobyl tvrdou dřinou. Ač se na pohled jedná a egocentrického popkulturního metrosexuála, v jádru tohoto vzoru milionů malých i velkých fotbalistů se skrývá hnací motor vší touhy po zlepšování, úspěších a dosažení vrcholu – fotbalové srdce.

Pro svůj úspěch Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, jak zní celé jeho vznešené jméno, udělal vše a obětoval i víc, než spousta jeho spoluhráčů dohromady. Hodiny individuálních tréninků, kreativita při vymýšlení nových dovedností nebo precizní psychická příprava a maximální koncentrace, to jsou atributy, které evropskou hvězdu zdobí a vyvyšují nad ostatní. Ač se tedy svým chováním a vystupováním zdá být sebejistější a neotřesitelný, lidé v jeho okolí jej popisují jako člověka, který neváhá obětovat pro dobrou věc spoustu času či nemálo svých na pohled lehce vydělaných financí.

Právě fotbalové srdce, které ho k jeho nemalým úspěchům dotáhlo, v sobě skrývá i onu nápomocnou část. Finanční pomoc si od slavného fotbalisty vysloužily jak světové nadace, mezi něž se řadí například Save The Children, tak jeho rodná Madeira, která dostala výpomoc po povodních, které jí zasáhly. Osobní přítomnost pomáhá také nejednomu nemocnému dítěti, které během svých volných chvílí v nemocnicích navštěvuje. Jednomu desetiletému fanouškovi dokonce zaplatil operaci mozku, na kterou jeho rodina neměla prostředky. To vše se děje na popud jeho dětství nebo životních zkušeností, které začaly v jeho chudé rodině a tuto chudobu nechce dopustit ani u jiných.

barbell-375482_1280

Jako příklad jeho vnitřního rozpoložení lze uvést třeba i to, že ač je velkou módní ikonou a spousta světových hráčů má alespoň kousek svého těla pokrytého nějakým tetováním, CR7 – jak zní jeho oficiální marketingová značka – raději jde dvakrát ročně darovat krev. Životní příběh tedy dělá z lidí to, co je v jejich nitru tím hlavním a k čemu se následně svými myšlenkami či činy vracejí. Správné chování nebo jednání je velmi relativní, zejména pokud není vidět vše, co za těmito popudy stojí. Tipování na další vývoj nejen sportovní, ale také osobní stránky člověka je nadmíru náročné.

Když už se tedy vše nepodaří na první pokus, je třeba nevzdávat se a jít dál za svým snem. Každý si může najít desítky ne-li stovky důvodů, proč následovat nějaký ideál nebo jej naopak opustit. V případě Cristiana Ronalda to byla touha stát se pro svého otce nejlepším světovým fotbalistou, to se mu následně také podařilo a tento cíl si drží i přesto, že jeho otec je již 10 let mrtvý. Chuť uspokojení je mnohem větší, když se podaří překonat nějakou překážku, která i delší dobu brání v dosažení cíle. Jen je třeba vydržet a neutíkat z boje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here