Google: Zakladatelé odhazují akcie

0
1739

Že je Google sídlící v Sillicon Valley po boku Hewlett Packard, Symantec či Oracle veleúspěšnou společností, jenž se může vedle společnosti Facebook pochlubit raketovým startem vstříc Olympu nezapomenutelných firem – to už asi nikoho nepřekvapí. Že se podle údajů, jež udává Google, draží ty nejpopulárnější doménová jména za doslova dech vyrážející částky – to už možná některé jedince mimo obor překvapí, avšak není to žádná senzace, kvůli které by každým dnem nastávalo krupobití znaků na titulních stránkách všech magazínů a novin.

To, co některé překvapí a možná i zdrtí – tak to má mnohem větší informační hodnotu než opakované a prázdné plácání o aférách s Čínskými úřady (nedávná aféra s možným odstupem Google z čínského trhu) .

Opravdovým měřítkem úspěchu jsou vybudované hodnoty

A po přečtení předchozího ‚moudra‘ se možná ptáte, co má tento článek společného s hodnotami. Naprosto vše! Zakladatelé společnosti Google známí z 26. místa žebříčku magazínu Forbes se v rámci nové akciové strategie v nadcházejícím roce chystají prodat zhruba 10 milionů akcií, což pány Sergeye Brina a Larryho Paige odsune pryč od statutu ‚majoritní držitelé akcií společnosti Google‘. Dle neoficiálních zdrojů se však zakladatelský pár businessmanů v žádném případě nebojí nátlaku ze strany nově vzniklé majority, protože dle sepsané dohody s aktuálním CEO společnosti Google (Erich Schmid, vlastník 10% části akcií) se názory těchto tří mužů budou pohybovat ve stejné rovině. Tím pádem opět vzniká majoritní podíl akcií, který bude nově složen ze tří akcionářů.

Do jakých výšin se však vyšplhá cena prodávaných akcií? Odpovědí na tuto otázku budou analytické hodnoty získané v posledním čtvrtletí roku 2009, které prokazatelně ukazují na pokračující růst společnosti na celosvětovém trhu. Oficiální i neoficiální zdroje zastávají ohledně tohoto čísla podobný názor, a tak zbývá suše poznamenat, že profit společnosti Google v posledním čtvrtletí roku 2009 se vyšplhal až na úžasných 36,4 miliard českých korun(1,97 miliardy dolarů), což je v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2008 pětinásobný nárůst. Od tohoto růstu zapříčiněného vhodným prodejem inzertních ploch se také odvíjí výsledná cena akcií.

Nechme mluvit čísla. Co přesně krize znamenala pro Google?

Pokud se někdo rozhodne skoupit všech 10 miliónů akcií, bude mu k tomu stačit nastřádání částky blízké 100 miliardám českých korun.

Opravdovým měřítkem úspěchu jsou vybudované hodnoty – vybudujte svým snům pevné základy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here