Adriana Sklenaříková: Život na vysoké noze

1
1523

Zářným příkladem takovéto princezny naší doby je Adriana Sklenariková. Její osud by mohl krásně vystihovat klasický příběh obyčejné dívenky, která „ke štěstí přišla“. Naštěstí už nežijeme v dobách Karla Jaromíra Erbena, takže je každému nad slunce jasné, že Adriana nedosáhla svého úspěchu jen díky krásným očím a spanilém šlechtici, jenž si ji odvedl na svůj hrad. Naopak, každý krok v její kariéře chtěl pevnou vůli, silnou disciplínu a jasně stanovený cíl: být nejlepší.

Adriana se narodila 17. září roku 1971 a byla typickým federálním dítětem: její maminka je totiž Slovenka a tatínek Čech. Ale protože se narodila ve slovenském městě Brezno, všichni  fanoušci ze Slovenska ji jasně berou jako „jejich Adrianu“, přičemž jakékoli debaty na téma „československé“ modelky nebo dokonce „Adriany Sklenaříkové“ jsou již předem vyloučeny. Adriana však na Slovensku dlouho nevydržela a vydala se do Prahy, aby tam vystudovala lékařskou fakultu a stala se paní doktorkou. Co pánové, nechali byste se léčit v ordinaci takto krásné dlouhovlasé internistky? Počet jejich pacientů by byl určitě závratný a řada onemocnění by zmizela s jediným pohledem… Ale když se Adriana rozhodla medicíny nechat a zkusit štěstí v Paříži, světu modelingu spadl kámen ze srdce. Přicházela totiž nová hvězda.

Nová hvězda měla všechny devízy, které Paříž u nových manekýn oceňovala a oceňuje stále: slovanský původ, dlouhé a blonďaté vlasy, plné rty, krásný úsměv, smyslný pohled, sexy dekolt a jak jinak než opravdu dlouhé nohy. Sudičky byly k Adrianě v tomto ohledu nadmíru štědré, právě dlouhé nohy jsou symbolem celebrity Adriany Sklenaříkové. Když kohosi napadlo je pořádně přeměřit, začal se o Adrianu zajímat i tým z Guinessovy knihy rekordů. Nohy této blonďaté hvězdy totiž měří celých sto dvacet šest centimetrů! Čímž jasně převyšuje nejen své kolegyně, ale i všechny ženy na světě. Ačkoli se tu a tam najde nějaký pokus o překonání tohoto rekordu, majitelka „konkurenčních“ nohou zpravidla nedisponuje ani zdaleka kvalit Adriany Sklenarikové, a tak jsou všechny podobné pokusy vnímány jako marná snaha drobného meteoritu zastínit zář žhavého slunce.

A když už Adrianu vnímáme jako novodobou princeznu, nebyla by to pořádná pohádka bez pořádného prince. Adrianin vyvolený je francouzský fotbalista Christian Karembeu a své životy spojili v roce 1998. Od té doby se tedy Adriana jmenuje Sklenarikova-Kerembeu. Její kariéra září jako kometa, je vzorem pro všechny začínající modelky a tajným snem spousty mužů. Pracovala u řady světoznámých agentur, například NEXT New York, ELITE Milano, ALINE SLOULIERS Paříž nebo ELITE Premier Londýn. Její obdivovaná vizáž se stala tváří takových značek jako jsou třeba Wonderbra, Victoria’s Secret či Onyx Jeans.

Lidé mají rádi pohádky se šťastným koncem. A protože není nikde v dohledu žádný drak ani zlá královna, vypadá to, že příběh princezny Adriany dobrý konec mít bude.

Wallpaper galerii Adriany Sklenaříkové naleznete pod článkem.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here