Nový trend v cestování: Wellness hotely a aktivní dovolená

0
1350

Zatím se jim to daří velmi dobře, protože i v době hospodářské krize zaznamenávají stále větší počet zájemců, a to i přesto, že ceny za ubytování nepatří k nejlevnějším. Je zřejmé, že je jen otázkou času, než tento hoteliérský trend dorazí k nám.

A v čem vlastně spočívá podstata těchto hotelů? Kromě bohaté nabídky volnočasových aktivit, relaxace a wellness procedur nabízí i velmi kvalitní gastronomii. Převážně lokálního zaměření, kde dostanete ty nejlepší neprůmyslově zpracované suroviny, které upravují speciálně vyškolení kuchaři. Ti dbají nejen na dobrou chut jídla, ale také na jeho zdravý potenciál.

V průběhu celého dne jsou v hotelech zdarma v rámci ubytovacího balíčku nabízeny volnočasové aktivity, jako je wellness, jehož nedílnou součástí v každém hotelovém vybavení jsou bazény, výřivky, sauny, tepidária, páry, masáže či koupele. Dále jsou připraveny nabídky výletů s průvodcem, ať už jde o horské túry nebo výlety na biofarmy, kde mají hosté šanci seznámit se s neprůmyslovým zemědělstvím. Specialitou jsou sýrové nebo mléčné farmy. Na výběr mají hosté také různé druhy sportů. Záleží, jestli si host chce zvolit náročnější program, jako jsou horská kola, nordic walking nebo jen zdravotní procházky. Hlavním zaměřením wellness a bio hotelů je celkový návrat k přírodě, proto se především alpské hotely snaží o co nejvěší propojení veškerých aktivit.

Například tyrolský hotel Arosea Life Balance Hotel nabízí v rámci ubytování proceduru spánek na seně. V  relaxační místnosti jsou zdarma přístupné dřevěné boxy naplněné senem, kde by měl host alespoň hodinu denně ležet a relaxovat. Je to dobré proti migréně, uklidňuje to tělo i mysl a zbavuje stresu a napětí. Toto si velmi chválí především manažeři, kteří nemají čas chodit do přírody, ale chtějí s ní být stale spjati, protože si moc dobře uvědomují, že to velmi blahodárně působí na psychiku. Podle ankety mezi Best wellness hotely za rok 2009 jsou v TOP 10 tyto hotely:

Hochschober v Korutanech
Luxusní hotel leží na břehu jezera v nadmořské výšce 1 763 metrů, uprostřed pohoří Nockberge. Jedním z hlavních principů filozofie hotelu Hochschober je požitkářkářské lenošení a relax, a proto nabízí bohatý wellness program. Kromě sauny s výhledem na hory a jezero, bazénu a venkovní vířivky má hotel i vlastní vyhřívané koupaliště v jezeře. Nebojte se, voda není vůbec ledově studená, ale má příjemnou teplotu kolem 30°C. Dalším překvapením je čínská věž na břehu jezera, autentické stavební dílo, které v Alpách nemá obdoby. V krásné čajovně na kopci nebo při meditacích s panoramatickým výhledem na Nockberge se pohroužíte do světa Dálného východu. Cena ubytování je sice trochu vyšší, ale v ceně máte vše, včetně celodenního jídla zdarma.

Übergossene Alm
Tento hotel najdete asi hodinu autem od Salcburku v nadmořské výšce 1 240 metrů. Zde leží wellness středisko o celkové ploše 1 700 m2, kde se specializují hlavně na masáže. Kromě těch klasických zde můžete vyzkoušet také ájurvédu, masáž horkými kameny, reiki a alpské speciality, jako je koupel v podmáslí, rašelinné lázně, lázeň ze syrovátky a levandule nebo sennou koupel.

Mavida v Salcbursku
Místní specialitou je floating pool a blue box, při kterých dosáhnete totálního uvolnění. Floating simuluje prostředí Mrtvého moře, umožňuje beztížné plavání těla na hladině a spolu s teplotou lázně vytváří ideální podmínky pro rehabilitaci a regeneraci fyzických i duševních sil. Blue box je místnost s vibrujícími lehátky zahalenými v modrém světle, kde se návštěvník dostane za krátkou dobu do stavu alpha, ve kterém se posílí tělo i duše. Hotel byl vyhlášen designovým hotelem roku 2008.

Theresa  v Tyrolsku
Rodinný hotel, kde se můžete podrobně seznámit s principy zdravé výživy. Majitel hotelu nabízí kurzy vaření i poradeství, co se týče problémů s nadváhou. Relaxovat zde můžete v celoročně vyhřívaném venkovním bazénu s protiproudem a s vodou obohacenou kyslíkem, nebo ve vířivce se slanou vodou. Specilitou je pohádková lázeň pro dva „Maharadjabad“, toskánský dvůr a světlem zaplavený „Sonnenhaus“ pro skvělou relaxaci. Za zmínku stojí i dvacetiminutové poležení v dřevěné kádi s kamenným olejem rozpuštěným v horké vodě, které přináší uvolnění srovnatelné s kúrami v bahenních lázních. Může za to síla pravěkých minerálů z olejové břidlice, která se těží právě ve zdejším regionu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here