Caruso Ravello: Hotel mezi nebem a zemí

0
1479

002680-01-pool

Na skalnatých útesech 350 metrů nad hladinou moře se nachází malé město Ravello. Místo tolik kouzelné, že jej francouzský básník Andre Gide popsal: „blíže k nebi nežli zemi“. Richard Wagner zde skládal slavné symfonie, Tennesse Williams psal své úspěšné hry a Greta Garbo do Ravella unikala před zraky bulváru. Při příjezdu na vás dýchne atmosféra vznešenosti, hojnosti, dvou tisíc let neposkvrněné historie a moudrosti věků. Římská torza antických bohů opanují terasy lemující Zahrady světla a stínů. V hájích borovic a palem tiše šumí kamenné fontány a mezi nimi je zraku skryt luxusní pětihvězdičkový Hotel Caruso.

Za pěti hvězdičkami je ovšem potřeba hledat více než obvykle – alespoň pro dnešek. Hotel totiž není jen tak ledajakou luxusní destinací. Robb Report zařadil v roce 2006 Caruso jako Best of the Best, Traveller umístil ve stejném roce hotel na nejvyšší příčky nejkrásnějších bazénů světa a rok 2008 přinesl Carusu cenu Grand Award od magazínu Hideaway Report. Další více než tucet ocenění nyní opusťme. Hotel byl poprvé postaven v roce 1893 Pantaleonem Carusem na zborcených základech paláce z 11. století a dodnes je rodinným dědictvím. Na přelomu druhého tisíciletí navíc podstoupil rozsáhlou renovaci ve výši 37 milionů dolarů, která mu vtiskla všechna potřebná znamení moderního luxusu.

Caruso, zdobené mytologickými plastikami, freskami a mozaikami, skýtá 48 překrásných apartmánů. Téměř každé jedno s terasou a dechberoucím výhledem na skalnaté pobřeží Amalfiny. U mnohých nalezneme i malou zahradu s borovicovým hájem a antickými sochami z bílého mramoru. Postele královské velkosti, koupelny obložené mramorem a vířivé vany s příslibem růžové koupele snů vás vtáhnout natolik, že se slova britského královského malíře Williama Collinse stanou vašimi vlastními: „Nespatřil jsem nic, co by kdy mé srdce dojalo více.“

Rodina Carusových v hotelu vybudovala jeden z nejkrásnějších vyhřívaných bazénů pod sluncem. Nekonečná hladina splývá s horizontem a i temně modré moře o 350 metrů níže by se sklánělo nad jeho velkolepostí. Budete plavat doslova na střeše světa těsně pod mraky, které se zde ale tvoří jen v chladných dnech. Večeři při svíčkách si můžete nechat servírovat na terasu vašeho apartmánu nebo navštívit hotelovou restauraci Belvedér. Místní kuchyně je vyhlášená v širokém okolí. Po vychutnání nejlahodnějších delikates se vydáte do úzkých uliček romantického Ravella na symfonický koncert pod otevřeným nebem s celým světem na dlani.

Hotel Caruso se pyšní uznáním pátého nejlepšího místa na zemi pro vaši svatební cestu. Noc v hotelu strávíte od 21 700 Kč, ale své nejčarovnější sny si v splníte v apartmánu Exclusive, jehož pronájem stojí 76 450 Kč na den. Abyste si mohli vychutnat atmosféru Hotelu Caruso v Ravellu bez větších okolků, připravili jsme pro vás neobvykle početnou fotogalerii vpravo článku a pod ním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here