Nový fenomén v oblasti osobní letecké dopravy

1
2083

CL300_alt

Osobní letecké cestování dostává v posledních letech úplně nový, dostupnější rozměr, neboť sen o maximálně komfortním letounu si dnes může užívat stále více cestovatelů. A to díky dostupnosti, není nezbytně nutné jednorázově vynakládat stovky milionů korun k okamžité koupi do osobního vlastnictví. Jdete-li na to chytře, můžete i tak létat privátním letadlem s nesrovnatelně nižšími náklady. Společnost typu NetJets Europe tak rozhodně stojí za pozornost.

Porce výhod i pro nejnáročnější

Náklady však nejsou jedinou výhodou. Připočtěme k nim na 5000 světových letišť, na něž si to můžete namířit, prakticky nulové čekání po rezervaci letounu a žádná zbytečná mezipřistání, která jsou příčinou dalších časových prodlev. Velice pestrou nabídku služeb nabízí společnost Netjets, jež se pyšní tou největší flotilou privátních letadel na světě. A pamatujte: Čím méně času strávíte cestováním, tím déle si užíváte odpočinku a relaxace.

Princip pronájmu osobních letadel přesně podle aktuálních potřeb není žádnou žhavou novinkou. Potřeby se však liší, zpravidla velice výrazně. Neboť pro let na rodinnou dovolenou ve Francouzské Polynésii bude zapotřebí vytasit jiný kalibr než na 2 obchodní schůzky ve Stockholmu a Londýně. Aby však pronajímatel byl schopen uspokojit různorodé potřeby, musí jeho hangár čítat dostatečný počet špičkových strojů, čekajících k zážehu motorů pouze na váš povel.

I Warren Buffett podlehl

Přijde vám brázdění oblohy po vlastní ose jako nepřiměřený luxus? Tak to rozhodně nejste jediní. Dost možná i vy změníte názor po vzoru Warrena Buffetta, jenž se dříve též neřadil mezi sympatizanty osobní letecké dopravy. Ba dokonce byl po mnoho let odpůrcem soukromých letounů. Přerod tohoto investorského věštce přišel v den, kdy si prvně na vlastní kůži vyzkoušel privátní křeslo letounu. Od té chvíle na soukromou leteckou dopravu nedá dopustit. A rozhodně není jediný.

Nehovoříme tu o Trumpově Boeingu 727-23 za dobrých 100 milionů dolarů, ale spíš o cestování po vzoru Toma Cruise, jenž brázdí oblohu ve svém soukromém Gulfstreamu IV. Dále namátkou například Bill Gates, jehož hangár obývá Bombadier BD-700 Global Express, by si dnes též stěží zvykal na několikahodinový, naprosto zbytečný pobyt v letištní hale.

A jak se jmenuje váš favorit? Je-li jich vícero, pak je pro vás pronájem rozhodně ideálním řešením.

 

1 komentář

  1. To jsem se toho teda dozvěděla! Po trochu zdlouhavém úvodu do problematiky o několika odstavcích jsem čekala konečně nějaký obsah a místo toho článek skončil! Takže informační hodnotu lze shrnout asi do této věty: Existuje nenulový počet společností (např. ona zmiňovaná), kde si můžete půjčit letadlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here