Versilcraft Planet 120′ HT: Svůdná Choo Choo plní nejtajnější sny

1
1293
Vlajková loď italské lodní společnosti Versilcraft od svého nového majitele získala jméno Choo Choo a jejím cílem je ukojit i ty nejtajnější přání, sice značná část konstrukce vychází z menšího bratříčka – modelu Planet 110/115, avšak novinek a překvapení se na palubě nachází tolik, že se nakonec stala samostatným modelem, pardon, vlastně modelkou.
Nejenže vůči původnímu modelu vyrostla o 3 metry na délku a tím připravila pohodlné ubytování pro hosty, ale současně do vínku také dostala vyvýšení kapitánského můstku včetně pevného zastřešení. Přesto však ty opravdové překvapení skrývá až interiér, poté co palubním vchodem vplujete do prostorného hlavního salónu. Ten oslňuje nejen svou prostorností, převážně v délce, ale opravdový rozměr mu dává zejména volba světlého odstínu výbavy. A to jsme teprve na začátku! Další oslňující prostorná překvapení nás teprve čekají, italský designér Angelo Neri si na interiéru doslova vyhrál a dokázal stvořit dokonale vzdušný a prostorný interiér. I přestože se jedná o jeho teprve druhý návrh jachty!
Celý interiér je dokonale prosvětleným a živoucím prostředím, přesně podle zadání z Hong Kongu. Při své práci dosáhl Neri těchto famózních výsledků nejen díky značným proskleným plochám ve většině částí interiéru, ale současně díky minimálnímu rušení prostoru nadbytečným nábytkem nebo příslušenstvím. Do takto zářivé atmosféry dokonale promlouvá výběr materiálů, ze kterých doslova vyzařuje energie – příkladem budiž kombinace decentního hrušňového dřeva s leštěným hliníkem mezi prkny definující jednotnou duši celého interiéru nebo elegantní výběr nábytku od prestižních firem jako Poltrona Frau nebo Minotti.
Centrálním koridorem uprostřed 36metrové jachty lze vstoupit do všech čtyř palubních ložnic, hlavní ložnice skrývá rozlehlé královské lože s obdivuhodným okolním prostorem, kam se vešla dokonce i plnohodnotná pohovka, a luxusně vybavenou koupelnu – ta nenabízí pouze prostorný sprchový kout, ale i pohodlnou masážní vanu. Ložnice hostů si s hlavní ložnicí v ničem nezadají a pro své obyvatele nabízí dokonalé pohodlí. Choo Choo si svou posádku jednoduše hýčká, a to naplno ve všech smyslech tohoto slova! Ale není tu jen dokonalý a působivý interiér, přestože na jeho přednosti by nestačily chvalozpěvy jednoho, dvou nebo i několika set článků, ale i výborné technické zázemí.
Italskou krásku pohání tři motory o výkonu 1 825 ryzích hřebců, kteří 110tunovou loď rozpohybují až na rychlost 26 uzlů (téměř 50 km/h), při polovičním zatížení. V případě plného naložení až na celkovou váhu 145 tun se doporučená rychlost pohybuje na 22 uzlech. Avšak ten nejúžasnější údaj má teprve přijít, pokud totiž zvolníte na 12 uzlů a budete si vychutnávat jedinečnou atmosféru cestování, slunečních paprsků na horní palubě anebo se oddávat snění v jacuzzi, bez jakýchkoliv nezbytných zastávek pro doplnění pohonných hmot se dostanete až do vzdálenosti 2 600 kilometrů od počátečního přístavu. To by znamenalo více než 110 dní nepřetržité plavby!
Jenže Choo Choo stále skrývá trumfy v rukávu, údiv a překvapení je pro ni stejnou samozřejmostí jako precizní péče o své hosty. Nenápadná a strohá garáž na zádi byla hitem Boat Show v Cannes před dvěma lety a vzbudila více rozruchu než kterákoliv vystavená jachta, proč? Otvíráte vrata a brada vám v šoku klesá! Rudé žihadlo, supersportovní technologická bomba Edonis se krčí v malém útulku jako dravá šelma v kleci. Až vás omrzí mořský vzduch a nekonečně ubíhající hladina, vězte, že s maximální rychlostí vozu 365 km/h budete mít o adrenalin dokonale postaráno.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here