6 zabijáků snů: Dejte jim padáka a uspějte!

2
1788

269450_10150214684222101_2620012_n

Je nesmírně těžké zakoušet zas a znova ty těžké časy na cestách za svými sny. Setsakramentsky náročné. Stojí to nemyslitelnou porci energie, litry slz, stovky probdělých nocí. Paradoxně, často jsou příčinou těchto stavů naši blízcí a aktuální přátelé, nevěříte? Mějte je rádi, ale své sny a vize řešte jen s některými. Rozpoznejte kolem sebe těch 6 typů největších zabijáků, oprostěte se od nich a bojujte za své sny!

Tito zmínění “zabijáci” nemusí být nutně zlí lidé. Většina z nich opravdu není, pouze mají ve své podvědomé mysli toxický názorový odpad, který považují za čirou vodu jejich života. A ze své studny zkušeností se nebojí odlít pár doušků každému kolem.

“Vše, co slyšíme jsou názory, a ne skutečnost. Taktéž vše, co vidíme je úhel pohledu, nikoli pravda.” – Marcus Aurelius

Možná je načase změnit partu. Alespoň pro účely našeho rozletu do světa úspěchu, splněných snů, svobody a neomezených možností. Vrabec, hledající nejbližší lojovou kouli, nikdy nepochopí dravý instinkt orla. Též přízemní člověk se svým přízemním uvažováním nikdy nepochopí mysl člověka, jenž smýšlí ve velkém. A jak se jmenují ti, na které si musí každý z nás dát pozor?

6 typů zabijáků snů

Nicneřešiči“Hele, kámo, proč se namáhat? Buď v pohodě, tohle nemá cenu řešit,” odpovídají svým postojem prakticky na každou životní situaci. Mainstreamová média, nejpopulárnější webové stránky, často i rozmanité látky zkreslující realitu jsou jeho jeho denním chlebem, kterým se sám sobě snaží namluvit, že jeho život je naprosto v pořádku. Straňte se těchto lidí, jinak vás nakazí virem, jenž z vás vysaje životní energii.

Lenochodi “To by mohlo být fajn, ale podívej se, co by s tím bylo práce,” zakaboní se na každého, kdo by je chtěl zahrnout do něčeho nového. Zbožňují svou lenochodskou rutinu. Patří sem i ti, kteří sice začnou, ale před první překážkou náhle vědí, že to byla blbost už od začátku. A po zemi se opět odplazí do svého bezpečí, aby mohli realitu vychutnávat opět vzhůru nohama. Jako správný lenochod.

Posměváčci“Ten tvůj plán je dobrej, zkus ještě ten o Karkulce,” chichotají se a po očku hledají každého, kdo by jejich posměváčkovství sdílel. Libují si v destrukci snů druhých, využijí každou šanci. Ve skupině dokáží být opravdu nebezpeční pro vaše sny. Jsou totiž ti, kteří bývají – oproti dvěma předchozím sortám – vysoce aktivní. To jsou ti, jež bez vašeho svolení otevřou libovolnou pandořinu skříňku, jen aby se vám mohli vysmát.

Negouši “Cokoli se může pokazit, zaručeně se pokazí,” zní slova jejich hymny, na jejíž nezdravě melancholickou melodii s radostí zapějí i každému vašemu snu. Mají zažitý postoj, na jehož základním stavebním kameni je vzkaz: “Kritika vítězí.” Jsou to šťouralové, kterým raději své budoucí záměry nikdy nesdělujte. Ale… jejich kritický postoj můžete využít ve svůj prospěch, jestliže se snažíte o zlepšení svých služeb a produktů – dají vám velice hodnotnou zpětnou vazbu. Do vašich nejhlubších přesvědčení jim ale žvanit nedovolte.

Všeználci “To ano, podíváš-li se však z hlediska pravděpodobnosti…,” pronášejí s chladnou grimasou. Jsou velice neústupní, ve svých názorech velice utvrzení a jen stěží je lze překonat argumenty. Oplývají inteligencí a znalostmi, avšak jejich negativistická přesvědčení je pouze utvrzují v jejich “pravdě”, která však nevede k úspěchu. Nechte všeználka všeználkem, jeho rady použijte stejně jako rady od negouše, jinak si od tohoto člověka nenechte mluvit vůbec do ničeho.

Zabijáci snů “Jsi nerealistický, tohle se ještě nikomu nepodařilo! Jak si vůbec můžeš myslet, že právě ty to můžeš zvládnout,” prohlížejí si vás pohledem, zbavujícím chuť konat dál. Nejčastěji jde o naprosto bezcitné hrubiány, kteří se živí čerstvou krví snů druhých. Vyvolává to v nich extatické stavy. Nedostane-li svou denní dávku, má pocit, že burzovní index jeho ega skomírá. Udělá vše pro to, aby něčí sen zničil, nezastaví se před ničím. Jsou směsicí všech předešlých typů lidí.

Výběrové řízení pro šílence!

Abyste si mohli najít kultivátory svých snů, musíte se rozloučit s těmi, kteří vás pouze brzdí. Nebo si zkuste přeskočit 60 centimetrů vysokou překážku s jedním negoušem na zádech. Nejenže vás rozebere ještě před skokem, navíc musíte ještě vydat dvojnásobek energie. A zkuste to bez něj…

Nyní je čas zbavit se těch, které nepotřebujete. Není třeba si je znepřátelit – pouze se s nimi stýkejte méně a méně. A poté najděte ty “šílence”, jejichž hodnoty a ideály jsou v souladu s těmi vašimi. Obklopte se těmi “blázny”, kteří budou snít s vámi a nic pro ně není nemožné. Těmi, jejichž nadšení bude popírat veškeré zažité zvyklosti a zažité zákony realistů. Spojte se s lidmi, kteří věří v růst, plnohodnotný život a naprostou svobodu. A vytrvejte, ono to dopadne!

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here