Podnikání naplno: Staň se podnikatelem

0
1564

Podnikatel. Pojem opředený zejména mýty a předsudky, ve většině uší mající negativní dozvuk. Skutečnost se však má tak, že právě díky podnikatelům nestojíme jako společnost na mrtvém bodě a postupujeme vpřed. Zejména díky podnikatelům si dnes můžeme užívat životního stylu, o němž na začátku 20. století snili nanejvýš autoři sci-fi literatury. Zařaďte se i vy po bok podnikatelů, kteří změnili chod dějin, uveďte své nápady v život!

282850_10150844954147101_936965811_n

A jelikož jsme již zmínili pojem “podnikatel”, jistě není od věci si říci, co v našich končinách znamená podnikání. Právní řád České republiky definuje podnikání jako soustavnou samostatnou  činnost určité osoby za účelem dosažení zisku. Z našeho úhlu pohledu je však tato definice velice úzká a nedostatečná. Podle nás je podnikatel navíc člověk, jenž se snaží nabourávat status quo, pomáhat druhým a napomáhat řešení aktuálních problémů ve společnosti.

Staň se podnikatelem

Jak se však člověk stane podnikatelem? Podnikatelem se člověk stává ve své mysli, jakmile přesáhne rámec svých vlastních problémů a začne se zajímat i o pomoc při řešení problémů druhých. Podnikání znamená zodpovědnost. Není náhodou, že v českém slovníku je slovo podnikatel odvozeno od slova “podniknout” – rozjet něco nového, začít, jít do akce, pracovat naplno.

Jedním ze společných znaků úspěšných podnikatelů je bezpochyby rozhodnost – schopnost učinit rychlé rozhodnutí. A jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je s naprostou jistotou rozhodnutí odmítnout jakékoli překážky. Jako například: Jsem moc mladý, jsem moc starý, jsem na to málo chytrý, nikdo si nezažil takové životný překážky, ještě mám spoustu času, nemám na to charisma…

Garantujeme vám, že budete-li se opravdu snažit, najdete stovky a tisíce podnikatelů, jejichž startovní podmínky byly ještě daleko obtížnější než ty vaše, ale přesto vše překonali. Podívejte se na osud například Farraha Graye, který se navzdory komplikovaného dětství stal milionářem již ve svých 14 letech! Při pohledu na aktivity dnes již šedesátiletého Richarda Bransona se nám může zdát, že tento miliardář z puberty ještě nevyšel. Vlastní podnikání však vede již od 15 let.

Využij skutečných výhod podnikatelů

Víme, že většina z vás podniká na živnostenský list. Podnikání na živnostenský list s sebou však nese i spoustu nevýhod – stačí jmenovat asi tu největší, a to, že živnostník ručí celým svým majetkem. Víme, že i v podnikání čas od času každý šlápne vedle. Výhodou společnosti je ručení do výše vkladu. Mezi další výhody rozhodně patří vyšší důvěryhodnost, “brand” a možnost zvolit více jednatelů společnosti. Taktéž legální daňové úlevy jsou pro společnosti mnohem vyšší než pro živnostníky. Zeptejte se účetního na výhody podnikatelů a jen tak se nepřestanete divit!

Jedním z neodmyslitelných kroků je mentální přerod ze zaměstnance či živnostníka v podnikatele. Podnikatelem se, jak jsme si již řekli, nejprve staneme ve své hlavě, poté ve skutečnosti. I vy můžete zanedlouho pod svůj podpis vypsat ta 3 magická písmena – CEO, tedy výkonný ředitel společnosti. Toto je krok přímo do podnikání, krok ke svobodě. Tomuto titulu je každý z nás blíž, než si myslí…

jakejames-logo

Partnerem seriálu Podnikání naplno je společnost Jake & James, s.r.o. (www.jake-james.cz), specialista na zakládání společností s ručením omezeným na míru a poskytování sídel společnostem a živnostníkům v Praze. Společnost je na trhu výjimečná bezproblémovým a kvalitním servisem, jakož i nejnižší cenou svých služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here