Nejluxusnější ubytování v Keni: Pohádkový Solio Lodge

0
1554

Společnost Safari Collection nedávno vypustila do světa informaci, že jejím zbrusu novým projektem bude luxusní ubytování Solio Lodge. Tento komplex se nachází v rezervaci Solio mezi Mount Keňa a pohořím Aberdare v Keni. Solio Lodge vybudovali Tanya a Mikey Carr-Hartley, kteří již vlastní a provozují luxusní zážitkové ubytování v Giraffe Manor, Sala´s Camp a Sasaab.

Solio Lodge je již šestým projektem luxusního ubytování, které Safari Collection nabídne. Mezi stálou nabídkou naleznete kromě výše zmíněných také Kizingoni Beach a Leleschwa Camp. Každý projekt je specifický určitou dominantou, která ho dělá výjímečným.

Ubytování je zde skutečně pohádkové. V Solio Lodge je vám k dispozici šest jakýchsi domečků, chatrčí neboli bungalovů, které jsou vystavěny v soukromé rezervaci Solio. Jedná se o ubytování v designu kombinace moderních a tradičních prvků. Od tohoto stylu můžete očekávat klasické, pro Afriku tolik charakteristické, doškové střechy v kombinaci se zrcadlovými okny. Užijete si tak nádherný okouzlující panoramatický výhled do krajiny.

Každý apartmán v sobě skrývá rozlehlý obývací prostor s romanticky řešeným krbem. Ve velké koupelně nechybí dvojité umyvadlo, vana ani sprchový kout. Všechny pokoje jsou navrženy pro nejpohodlnější prožití dovolené i vzhledem k počasí. Tato oblast leží ve vysoké nadmořské výšce, teplota tedy může být během noci chladnější. Přes den můžete relaxovat před obydlím na pohodlné terase.

K vynikajícím službám zde samozřejmě patří samotný návštěvnický servis, který můžete na vlastní kůži poznat při individuálním jednání. Ke špičce se zde také řadí samotná kuchyně.

Luxusní ubytování ale není vše, co tato oblast může nabídnout. Jedná se o destinaci, která je nejúspěšnější v soukromém chovu nosorožců v Keni. Pochlubit se zde mohou černými i bílými nosorožci v celkovém počtu až 230 zvířat. Dále se zde můžete setkat s buvoly, zebrami, žirafami, antilopami, gazelami. Žijí tu i divoké šelmy jako leopardi, gepardi a mnoho dalších.

V Solio Lodge jsou k dispozici i další dobrodružné programy. Okolní přírodu můžete poznat z turistických výletů nebo přímo ze hřbetu koně. Pořádají se zde rybářské výlety do Mount Keni a do hor Aberdale. Kdybyste se stále ještě nudili, máte k dispozici vrtulník, ze kterého budete mít celé okolí jako na dlani.

Pokud vás africká dovolená láká, nenechte se dlouho přemlouvat. Solio Lodge otevřelo návštěvníkům 1. srpna 2010, ale nabízí pouho pouhých šest pokojů, což je prostor maximálně pro 12  hostů. Tento dobrodružný odpočinkový pobyt si můžete dopřát za cenu kolem 600 amerických dolarů za osobu a noc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here