La Purificadora: Hotel mezi historickou tradicí a ultra-designem

0
1522

Architektonická kancelář věhlasného Richarda Legorreta dodala této starobylé konstrukci zcela novou vizáž. Prezentuje tóny černé a bílé, jejichž rafinované střídání budově dodává na plastičnosti. Během kompletní renovace byl kladen vysoký důraz na detaily a  byly využity materiály původní i zcela nové: staré dřevo, originální kámen, jiskrný onyx, dlažba vytvořená na míru. I když je interiér přísně minimalistický, dekorace dýchají luxusem. Do interiérů jsou včleněny prvky sestavené z fragmentů skla a ze zbytků historických lahví. Výsledný dojem je doslova uchvacující.

Dvacet šest apartmánů a pokojů prezentuje styl čistý, moderní a současný, vybavení je úplné, nechybí žádná sebemenší maličkost. Neméně potěší skutečně úžasný výhled na město Puebla, které je zapsané  na seznamu kulturního dědictví Unesco.

Všechno bylo promyšleno tak, aby hotel umožňoval co nejpříjemnější pobyt uprostřed dekorací přesně na polovině cesty mezi tradicí a modernou. Hosté budou bezesporu okouzleni komfortem pokojů, ale také luxusním umístěním.

Na střeše je fascinující třicetimetrový bazén, v přízemí dominuje vyhlášená restaurace. Ve stejné budově mají návštěvníci k dispozici nádvoří, knihovnu a rozsáhlé vinné sklepy. V lůně tohoto hotelu si dávají dostaveníčko rozptýlení, zábava a uvolnění.

Hotel La Purificadora si užívá výjimečnosti svého postavení přímo v centru historického města Puebla, pyšnícího se svojí koloniální atmosférou a strategickým umístěním mezi hlavními městy Mexico City a Oaxaca. Město Puebla je proslavené velkým množstvím kostelů. Jak se říká, na každý den v roce je zde jeden kostel. Puebla je s jeden a půl miliónem obyvatel pátým největším městem Mexika. Kromě kostela San Francisco, který se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu La Purificadora, stojí za návštěvu také kostel Santa Domingo, betlém v životní velikosti a v neposlední řadě takzvaný Marcipánový dům s fasádou tvořenou kachlemi a štukami.

Hotel La Purificadora si dokonce našel své místo i v novém patnáctém vydání knihy Design Hotels Yearbook 08. Toto speciální výroční vydání lze považovat za druh luxusního cestovního průvodce po nejvybranějších hotelech celého světa. Ve vysoce kvalitně zpracované ročence je dopodrobna zdokumentováno více než sto šedesát hotelů ve čtyřiceti zemích světa.

Noc v jednolůžkovém pokoji vás přijde na 150 eur (přibližně 3800 korun).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here