Kniha Podnikatelé desetiletí: Lexikon megaúspěchů

1
1784

S nápadem zmapovat kroky 10 nejúspěšnějších podnikatelů jednotlivých let, které již pěknou řádku let vyhlašuje společnost Ernst & Young, přišli novináři Roman Smělý a Martin Chlouba. Jak zamýšleli, tak také uskutečnili a vzali si tak na paškál ty podnikatele, kteří se vždy v daný rok honosili označením “Podnikatel roku”. To mělo hned dva důvody: možnost odhalení úspěchu v podnikání a šanci kohokoliv inspirovat odvahou podnikatelů.

My jsme tak svědky příběhů lidí, kteří v dřívějšku neměli oproti druhým žádné výhody – poznali byste na nich pouze malé odlišnosti od ostatních. Z jistých důvodů však jejich životní úspěchy znamenitě ční nad šedým průměrem. Kniha vám předkládá možnost pohlédnout na podnikatelské putování každého z nich od jejich první investované koruny až k miliarovým společnostem.

Výčet 10 podnikatelů roku, jejichž podnikatelský příběh je detailně rozebrán v knize:
2000: Kateřina Janků (Moravia IT)
2001: Zdeněk Jandejsek (Rabbit)
2002: Kvido Štěpánek (Isolit-Bravo)
2003: Zbyněk Frolík (Linet)
2004: Miroslav Řihák (Anect)
2005: Radim Jančura (Student agency)
2006: Pavel Juříček (Brano group)
2007: Tomáš Březina (Best)
2008: Vladimír Kovář (Unicorn)
2009: Eduard Kučera (Avast software)

Veškeré texty v knize vychází z autentických rozhovorů s podnikateli, jejich přáteli, kolegy i konkurencí. Podnikatelé jsou v knize představováni jako osobnosti, které dodají čtenářům inspiraci, motivaci, energii i know-how potřebné k vytvoření miliardových byznysů.

Zde je ukázka z knihy o Zdeňku Jandejskovi:
“Nově postavený závod s úvěrem 89 milionů korun od IPB měl problém – majitel nesplácel a banka rozhodovala, jak s podnikem v celkové hodnotě 115 milionů korun naloží. ‘Tenkrát jsem měl 3kilogramový mobil. Na Silvestra mě naháněli s dětmi v lese a volali mi, že pro mě mají jatka, já jsem jim odpovídal, že jim v žádném případě nemůžu dát peníze, jaké si představují,’ vypráví Zdeněk Jandejsek. Vedení krachujících jatek ho pozvalo ještě týž den na schůzku, kde chtěli dohodnout obchod. Z původních 50 milionů tak slevili na 36 milionů korun a na Silvestra podepsali smlouvu.”

I toto se dočete v knize. Co říká na adresu knihy investor známý z televizního pořadu Den D Ondřej Bartoš?
“Soutěž Podnikatel roku přináší z mého pohledu dvě významné hodnoty. Tou první je, že aktivně přispívá k postupnému (i když stále pomalému) vývoji vnímání slova podnikatel – od velmi negativního pohledu na podnikatele jako nepoctivce a vychytralce – k pochopení, že podnikatel je tím, kdo vytváří hodnoty, přináší na trh inovace a zaměstnává lidi. Tou druhou pak je oceňování konkrétních úspěšných jednotlivců podnikatelů, z nichž se pak mohou stávat vzory, které potáhnou k podnikání budoucí Tomáše Bati nebo Eduardy Kučery, Zbyňky Frolíky (a mohl bych vyjmenovat celou desítku a mnoho dalších). Česká republika těchto vzorů potřebuje co nejvíc. Díky za tuto soutěž, díky za tuto knihu.”

Jaké specifické vlastnosti si člověk musí vypěstovat a den za dnem vytrvale plnit, aby i on jednoho dne mohl být na vrcholu žebříčku? Jaká jsou specifika a co je bezpodmínečně nutné k úspěchu v krajině v srdci Evropy? Čemu vděčí nejvíce za svůj úspěch? Knihu si můžete ihned zajistit díky obchodu Dreambay.cz.

1 komentář

  1. Můžu se pyšnit knížkou podepsanou od autorů, s věnováním pro prvního čtenáře 🙂 Ale hlavně také tím že mám dobrou knihu která se dá dobře číst a docela vás nakopne!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here