Nejdražší hotelové pokoje: Kde milionáři tráví své noci, I.díl

0
1591

Dokonce přespání v hotelu, jehož nejlepší pokoj se umístil na desátém místě žebříčku – podkrovním apartmá v Hotelu Martines ve francouzském Cannes, stojí 9300 dolarů (160 tisíc korun). Ale pouze mimo sezónu. Během květnového filmového festivalu v tomto městě cena za stejný pokoj šplhá na neuvěřitelných 48 tisíc dolarů (820 tisíc korun).

Poptávka po nejvyšším možném standardu v luxusním ubytování očividně nebyla nijak zvlášť ovlivněna ekonomickou recesí a ceny se stále pohybují na pro mnoho lidí nedosažitelné úrovni. Podle odborníků totiž krize zasáhla hotelnictví daleko méně než ostatní hospodářské obory.

Stejně jako u všeho luxusního zboží zde nedostatek konstantně žene ceny vzhůru. Nejluxusnější hotely světa obvykle mají jenom kolem dvou set pokojů – a pouhá hrstka z nich aspiruje na ty, o kterých se v tomto článku budeme bavit.

Nejbohatší lidé při výběru dlouhodobě preferují tradiční města, jako jsou Paříž a Ženeva, ale v posledních letech rozmachu dosahují také Moskva a Dubaj, ačkoli byste je na podobné seznamu před několika málo lety pravděpodobně nenašli. Předpovědi však napovídají, že budoucí žebříčky se budou stále více zaplňovat hotelovými pokoji z podobných bohatých a dynamicky se rozvíjejících center.

Pro doplnění zbývá dodat, že do aktuálního seznamu nejsou zahrnuty rozlehlejší apartmány, jenž jsou součástí hotelů, ani ceny za pronájmy celých hotelových pater.

10. Podkrovní apartmá, Hotel Martinez, Cannes: 9300 dolarů (160 tisíc korun)/noc

Na ploše 500 m2 mají movití hosté k dispozici obývací pokoj, jídelnu, dvě ložnice, dvě koupelny, šatnu a dokonce i saunu. Opravdovým lákadlem je ale obrovská terasa s překrásným výhledem na Canneskou zátoku. V průběhu filmového festivalu se cena za noc v tomto apartmá zpětinásobuje.

9. Brook Penthouse, Claridges, Londýn: 10 000 dolarů (170 tisíc korun)/noc

Tento pokoj pod střechou londýnského nejluxusnějšího hotelu je vybaven ve stylu art-deco a pravidelně si ho rezervují světové celebrity. Terasa s výhledem na West End, dvě ložnice, osobní komorník a doprava na letiště automobilem značky Rolls-Royce.

8. Císařské apartmá, Park Hyatt – Vendôme, Paříž: 15 500 dolarů (265 tisíc korun)/noc

Apartmá v tomto hotelu do puntíku vystihuje pařížskou reputaci o luxusu. Veliké pokoje jsou do detailu propracované nejlepšími designéry a pochlubit se můžou konceptem „pokojových lázní“ – vířivou vanu, parní sprchový kout a masářní stůl můžete využívat 24 hodin denně, aniž byste museli opustit svůj pokoj.

Ve výčtu těch nejdražších hotelů světa jsme nepřekročili ani třetinu – to nejlepší na nás stále ještě čeká, a proto si rozhodně nenechte ujít pokračování článku, které se na Dreamlife objeví v nejbližších dnech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here