Salto Chico v Patagonii: Hotel na konci světa

0
1360

Patagonie je mýtické místo s vlastním magickým životem a národní park Torres del Paine se svými žulovými vrcholy ohromujících tvarů je považován za jedno z nejkrásnějších míst naší planety. Tři gigantické žulové monolity Torre Sur – Jižní věž, Torre Central – Centrální věž a Torre Norte – Severní věž s výškou přes 2000 metrů sice nejsou nejvyššími body regionu, ale jsou nejznámějšími a nejcharakterističtějšími kulisami národního parku.

První návštěvníci se v této oblasti začali objevovat koncem 19. století. Park byl založen v roce 1959 a o 19 let později se zařadil mezi světové biosférické rezervace UNESCO. Na západní straně toto území o rozloze 1814 čtverečních kilometrů sousedí s Národním parkem Bernarda O´Higginse a na severu je jeho sousedem argentinský národní park Los Glaciares. Park leží na jihovýchodním okraji kontinentálního ledovce Hielo Sur, jehož výběžky jsou i místní ledovce Grey, Zapata a Pingo.

Dramatická krajina, kde se z rovinaté travnaté stepi náhle do výšky přes tři kilometry zvedá ledovcem modelovaný žulový masiv, obklopený jezery, budí širokou škálu dojmů. Tyto se zřejmě promítly také do názvu provincie: Última Esperanza – Provincie poslední naděje.

Pokoje hotelu Salto Chico jsou prostorné a v noci v nich zažijete pocit naprosté odloučenosti od okolního světa – pocit posledního žijícího tvora na zemi, zážitek v srdci ticha. I při výběru dekorací byly zvoleny přiměřené materiály – materiály noblesní a zároveň surově přírodní: cypřišové dřevo, břidlice, měď. Všechen nábytek vytvářeli místní řemeslníci, což přirozeně zvyšuje autenticitu prostředí.

Hotel nabízí téměř 25 druhů exkurzí, které vyhoví každému druhu počasí a hlavně různorodým chutím návštěvníků. Vaše dny můžete zaplnit projížďkami na koních, trekingem, objevováním fascinujících odstínů modré barvy při prohlídce ledovců, nebo si na lodi zblízka prohlédnete pole plovoucích ker. Nové síly pro další náročné dny načerpejte při „Quincho“ – tradiční zábavě místních obyvatel spojené s rožněním.

Pobytové taxy zahrnující transfer z letiště, výlety i plnou penzi začínají pro jednu osobu a čtyři dny na 1850 eur (přibližně 50 000 korun), což za pobyt v srdci národního parku Torres del Paine jistě stojí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here