Luxusní nákupní mánie: pokořte módní metropole

0
1307

Čím tedy začneme? Prozatím zůstaneme v Evropě a koukneme se do elegantního města plného historických památek a šik módy.

Londýn

      Londýn je městem extravagance. Pokud toužíte po excentrických módních výstřelcích, ale také po nejluxusnějších značkách, zamiřte rozhodně sem.

Elegantnější módu najdete ve čtvrti Knightsbridge, kde sídlí známý Harrods, nejprestižnější a nejluxusnější obchod ve městě. Harrods patří Mohamedu Al Fayedovi, jehož syn Dodi byl blízkým přítelem princezny Diany. Egyptský původ je znát už na schodišti uprostřed domu, kde se tyčí sfinga a stěny zdobí egyptské reliéfy. Sedmipodlažní rohovou budovu střeží ochranka. Její hlavní úkol je nevpustit zákazníky, kteří jsou nevhodně oblečeni. Kdo je v  šortkách, ušpiněný a v některých případech i nadměrně zpocený, neuvidí uvnitř kouzelnou symfonii 11 500 žárovek, které překrásně nasvěcují 300 obchůdků. Pokud ovšem toužíte po něčem výstředním, navštivte extravagantní obchod Cyberdog. Nabízí futuristické obleky ve stylu Matrixu. Potrpíte si na křiklavé barvy a extravagantní střihy? Zde budete jako v ráji. Například sako s kostrou na zádech za 8000 Kč, UFO plavky, které na souši svítí až 6 hodin, za 2500 Kč, nebo lesklé šaty stylizované jako vesmírný skafandr od 6500 Kč bude pro Vás to pravé.

 Dalším Evropským městem, jež navštívíme je Milán. Pravý Milán, to jsou krásné modelky, krásná móda a design.

Pokud toužíte po módních kouscích nejvýznamnějších módních tvůrců, zamiřte do známého čtyřúhelníku Quadrilatero, jež je tvořen ulicemi Via Monte Napoleone, Via della Siga, Via S.Andrea a Via Borgospesso. To ovšem není všechno. Asi nejznámější částí města je právě historická část a v ní ulice Manzoni. Víte proč? Sídlí v ní totiž sám velký Giorgio Armani, a to osobně i obchodně. Multifunkční centrum, které zde stojí má 3 poschodí a přibližně 6000 metrů čtverečních. V přízemí Vám obchodní centrum nabízí občerstvení v Emporio Armani Café baru, luxusní parfumerii, suši bar a unikátní květinářství. V prvním patře naleznete galerii značky Sony a ve druhém patře se nachází byt samotného Armaniho. Tam Vás ale s největší pravděpodobností nepustí. Nakoupit ovšem můžete v Armani jeans. Počítejte s tím, že Vaše návštěva centra se protáhne do večerních hodin, proto doporučujeme povečeřet v restauraci Nobu, jejíž spoluvlastník je herec Robert de Niro.

 Pokračujeme v jízdě Evropou a navštívíme poslední město našeho starého kontinentu. Je to město s krásnou historií, architekturou, město proslulé krásnými ženami, dobrým vkusem, vínem a sýry.
Paříž

Asi nejznámějším cílem všech lidí je Champs-Elysées. Sídlí zde ty nejluxusnější značky, například Louis Vuitton s kolekcí hodinek a nejrůznějšími doplňky. Další cíl Vaší cesty bude bulvár Saint Germain, kde najdete značky jako Emporio Armani nebo La Perlu. La Perla se pyšní exkluzivními kolekcemi spodního prádla a oblečení pro volný čas. Zde seženete luxusní podprsenky od 3000 Kč, plavky a noční košilky od 6000 Kč.

 Nyní nastal čas opustit Evropu a vydat se na dlouhou cestu přes oceán. Čeká nás zastávka na východním pobřeží USA ve města plném mrakodrapů, bank, obchodních center. Je to metropole módy. Je to dokonalost.
New York  

Světově známou ulicí módy je Pátá avenue. Yvese Saint Lauren, Escady, kolekce na party v Banan republic, filipínské svetříky u Tiffanyho, boty u Gucciho, parfém u Diora, brýle u Ralpha Laurena. Stačí si jen vybrat! Na křišťálové sklo a klenoty je nejlepší Madison Avenue, plocha pěti bloků, kde doporučujeme navštívit Baccarat, království francouzského porcelánu, je tu i Swarovski s nejtřpytivějšími šperky a miniaturami.
Jestliže milujete vše pod jednou střechou, zůstaňte na Madison Avenue. Barney´s, velká rohová budova, vás může obléci od hlavy až k patě. Letním hitem jsou pánské společenské boty se značkou Marc Jacobs a dámské kabelky od Mulberry. 

Tak jak to vidíte? Které město módy je Vám nejbližší? Pokud toužíte po opravdu luxusních nákupech, nenechte nic náhodě, kupte si letenku a vydejte se na šílenou jízdu a pozor! Druhý kufr s sebou..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here