Hotel Fairmont Banff Springs: Luxusní hrad v kanadských horách

1
1641

Hotel Fairmont Banff Springs byl totiž v roce 1888 vybudován ve stylu skotských barokních zámků. Už více než sto let tento majestátní komplex slouží jako exkluzivní hotel, který každoročně vyhledávají stovky turistů. Luxusní ubytování se zde snoubí s unikátním výhledem do údolí Skalistých hor, proslulé restaurace jdou ruku v ruce s příjemným personálem, o němž se traduje, že je schopný si zapamatovat jméno každého z hostů.

Prvotní podnět ke stavbě velkolepého hotelu vznesl viceprezident železniční společnosti Canadian Pacific Railroad William Cornelius Van Horne, který se domníval, že série hotelů postavených v okolí nově vybudované železnice rapidně zvýší množství cestujících. Hotel Fairmont Banff Springs se stal největším z nich a v době svého otevření, prvního června 1888, to byl se svými 250 pokoji dokonce největší hotel na světě. Ceny za noc tenkrát začínaly na dnes neuvěřitelných 3,5 dolarech.

Téměř ze dne na den se z hotelu stalo jedno z nejoblíbenějších ubytování Severní Ameriky a v letních měsících býval obsazený každý pokoj. Počátkem dvacátého století hotel několikrát znásobil svou kapacitu přidáním dalšího křídla a několika věží. Po požáru v dvacátých letech byl hotel kompletně rekonstruován a do současnosti podstoupil ještě nespočet dalších úprav, které ho zařadily do seznamu moderních luxusních hotelů.

Hotel stojí uprostřed kanadské provincie Alberta, která je známá pro svůj jemný prašan a okouzlující zimní nebe bez mraků. Tyto podmínky jsou ideální pro lyžování a snowboarding, po aktivně stráveném dni si pak můžete odpočinout v hotelových lázních. Naopak v létě se vám o zábavu postará místní golfové hřiště nebo procházky po okolí, jež poskytují překrásná panoramata Skalistých hor.

Jednoznačně nejluxusnější ubytování, které si budete pamatovat do konce svého života, si bezpochyby vychutnáte v prezidentském apartmá. Soukromý výtah, mramorová koupelna s vířivkou, robustní krb, klavír a knihovna tvoří pouze zlomek ze všech výhod, jimiž toto apartmá oplývá. Pro méně náročné cestovatele hotel poskytuje množství dalších typů pokojů, za povšimnutí jistě stojí takzvaný Signature room, díky němuž se vrátíte o několik desetiletí zpět do zlaté éry cestovvaní. Pokoj je plný charakteristických architektonických prvků jako jsou bohatě zdobené krby, starobylé lustry a umělecké malby.

Pokud si pro svou dovolenou vyberete hotel Fairmont Banff Springs, počítejte s cenou minimálně 7000 korun za noc. Za tuto cenu máte možnost strávit jednu noc na majestátním hradě s luxusním vybavením, obklopeni nekonečně vysokými horami, které jsou jako stvořené pro dlouhé procházky a projížďky na kolech. Užijete si svěží horský vzduch, životadárné minerální prameny a nezaměnitelné ticho vzdálené kanadské divočiny.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here