Huvafen Fushi: Zahrada nejtajnějších slastí

0
1388

Přilétáte do Malé, hlavního města Malediv. Obrysy pod vámi nabírají tvar jednotlivých ostrovů. Letadlo se dotkne přistávací plochy, mírně sebou trhne a začne brzdit. Protahujete si nohy, vcházíte do letištní haly, přeběhnete ji pohledem a pár metrů od vás stojí příjemný snědý chlapík s cedulkou s vaším jménem, kterou pomalu otáčí vlevo i vpravo. Úsměv mu září a vy k němu se spokojeným oddechnutím vykročíte. S upřímnou radostí vás přivítá a doprovodí k jen pro vás vyslané jachtě.

Prorážíte azurovou hladinu a míjíte překrásné ostrovy. Míříte k otevřenému oceánu. O dvacet minut později se na horizontu objevuje vzdušný opar. Jen pár minut a skvrna pevniny se rozlévá obzorem. Vplouváte do atolu drobných ostrůvků a jachta se jakoby neviditelným vláknem přitahuje k jednomu nich. Pomalu rozeznáváte třepotání bílých praporů v rukou dalších úsměvy zářících snědých chlapíků, kteří na mole očekávají váš příjezd. Huvafen Fushi vás vítá ve svém resortu snů.

Malý ostrůvek ve vlastní laguně je určen jen pro několik desítek hostů, kterým předčí nejdivočejší sny. Ponoříte se do opojné hudby souznící vašimi smysly. Na ostrově je na výběr ze čtyř druhů bungalovů, plážový, plážový deluxe, na laguně a na laguně deluxe. Ty nejmenší mají 125m2 a pak velikost roste až na 160m2 v případě laguny deluxe. Nenechte se ovšem zmást rozměry, jedná se o nejvyšší třídu i v případě těch bungalovů nejmenších. Každý z nich má vlastní vysutý bazén. Ten je u plážových umístěn v soukromé oáze zeleně s uklidňujícím vodopádem. Bungalovy jsou vybaveny těmi nejlepšími audio systémy Bose a plazmovými obrazovkami Bang & Oluffsen (o této značce se dozvíte více v našem článku). Romantická terasa, jasné a přesto intimní osvětlení tvoří se zurčením vodopádu atmosféru k tomu nejkrásnějšímu milování.

A pokud si nyní dokážete něco představit pod pojmem ještě náročnější hosté, pak pro ně jsou na Huvafen Fushi postaveny tři soukromé pavilony. Dva jsou na laguně, oba s rozlohou 330m2, a třetí – dvoupatrový – je na vlastní pláži s 800m2 toho nejluxusnějšího bydlení napříč Malediv. Všechny pavilony mají bazén, který začíná v ložnici a končí na soukromé terase. Vzdáleny od okolí na sto metrů poskytují ten nejprivátnější únik ke kraji smyslových požitků. Doslova opus uvolnění a odpočinku.

Plážový pavilon má navíc rozlehlou polootevřenou koupelnu se sprchovým koutem, který po celé své ploše dokáže spustit chladivý déšť. Bazén je protkán optickými vlákny a vytváří efekt měnící se noční oblohy. Plazmová obrazovka 150 cm s dokonalým audio systémem v celém pavilonu jsou šperkem technologie na Huvafen Fushi.

Celé dny můžete věnovat odpočinku nebo si zapůjčit k plavbě některou z luxusních jachet, udělat si výlet k jednomu z nejmenších písečných ostrůvků na Zemi s osvěžující snídaní na 10m2 pláže uprostřed azurového nekonečna. Po návratu můžete navštívit Huvafen Fushi lázně postavené pod hladinou na nedalekém korálovém útesu. Masáž lávovými kameny a uvolňující pohled na ničím nerušený tep života u dna oceánu. Kolem vás proplouvají manty, delfíni a hejna nejkrásnějších ryb. Nezapomenutelným se stane jedinečný křišťálový rituál s názvem Unite Me – Sjednoť mě.

K večeru se vydáte do středu ostrova samotného a dáte si večeři pod otevřeným nebem. Budete usazeni poblíž nekonečného bazénu, který vytváří efekt splynutí s hladinou pobřeží. I tento bazén je vystlán optickými vlákny a připraví vám dechberoucí zážitek. Ostrovní someliér je ochoten poradit tu nejlepší kombinaci vína k pokrmům, které si objednáte. A pokud je to vaším přáním, celá večeře bude se všemi chody doručena na stůl vašeho bungalovu či pavilonu.

Huvafen Fushi nedává spát obzvlášť v okamžiku, kdy zjistíte, že svojí cenou je od vás vzdálený pár měsíců. Nejdostupnější jsou plážové bungalovy v období červen/červenec 2008. s cenou 14 400 Kč za noc. Za to v prosinci 2008 a lednu 2009 si můžete pronajmout plážový pavilon za 135 000 Kč za noc. V sumě vás může pobyt snů na Huvafen Fushi v tom „nejskromnějším provedení“ připravit o necelých 250 000 Kč za dva týdny ráje.

Tip: Shlédněte úžasná videa Huvafen Fushi, jsou umístěna pod článkem…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here