Na prázdniny k babičce nebo do Glen Eagles

0
1230

Samozřejmě že hotel Glen Eagles nevypadá jako roubená chalupa vašich prarodičů. Patří dokonce k tomu nejlepšímu, kde se ve Skotsku a v celé Evropě můžete ubytovat. Toto luxusní sídlo bylo postaveno v duchu francouzských zámků a jeho zahrady jsou poctou honosných parků 18.století. Glen Eagles připomíná doby, kdy rozmařilá a vždy elegantní šlechta trávila dny lovem a vyjížďkami na koních. Hotel se nachází v Pertshire, asi hodinku cesty z Edinburgu. Byl vystavěn roku 1924 a od té doby si jeho majitelé nepřejí nic jiného, než aby hotel vzkvétal a nabízel svým hostům stále více možností k odpočinku. Od roku 1982 bylo do hotelového komplexu investováno asi 46 milionů liber, a že vložené peníze těší především hotelové hosty, dokládá například to, že Glen Eagles v červnu 2005 hostil summit G8. Majestátní skotské sídlo se pyšní 266 nádhernými ložnicemi, přičemž 16 pokojů je navrženo s velkou pečlivostí pro ty nejnáročnější hosty – odpovídá tomu vybraný interiér, dekorace i velikost koupelny, jejíž vybavení se výborně postará o vaše unavené tělo. O vaše chuťové pohárky se zase budou starat šéfkuchaři v jedné z hotelových restaurací. Ačkoli menu obsahuje řadu exotických lahůdek, „garcon“ bude velmi potěšen, objednáte-li si jednu z lokálních specialit. Velkou chloubou hotelové kuchyně a baru je rovněž rozsáhlý vinný sklep, díky němu budou noci v hotelu Glen Eagles klidné a vaše sny odvážné a splnitelné.

Když v roce 1930 vyrostlo u hotelu první golfové hřiště, bylo jasně rozhodnuto o dalším osudu Glen Eagles. Dnes je golf jeho synonymem a nabídne perfektní vyžití všem, kteří o golfu alespoň něco málo zaslechli. Pláně kolem hotelu byly postupně přeměněny na 850 akrů hřišť a jejich tvůrci (mezi nimiž jsou i světové hvězdy Jack Nicklaus a James Braid) si dali velice záležet, aby se z každé hry stal výlet do kouzelných krajin. Roku 1994 tu vznikla Golfová akademie, která si dala za cíl zlepšovat techniku každého člena, starat se o jeho pohodlí a vytvořit mu perfektní zázemí. Glen Eagles považuje golf za hlavní sport celé oblasti a jeho hřiště jsou elitou v celé zemi. Avšak nezáleží na tom, zda jste světová jednička či jen nadšený amatér. Důležitá je hra samotná, vaše radost ze sportu a dobrý pocit z přesného úderu… Proto vám také zdejší golfový klub rád zapůjčí veškeré vybavení, a vy tak budete mít jistotu, že patujete tou nejlepší holí na jemném trávníčku v perfektní golfové obuvi.

Až vás všech pět golfových hřišť omrzí nebo vám trpělivost řekne nashledanou, máte možnost využít hotelové zázemí naplno. Jde jen o to, co vás baví víc. Rybaření či střelba? Nebo se vydáte na „off road“ vyjížďku v terénním automobilu? Dámy možná lov ani nahazování třpytek příliš nenadchnou, zato je jistě přesvědčí lázeňské programy, kde předepsaným vybavením je pohodlný župánek. Hlavní náplní relaxace, odpočinek a kosmetické programy, doplněné o několik temp v jednom z hotelových bazénů. Ať už se rozhodnete že strávíte čas v hotelu Glen Eagles jakýmkoli způsobem, na prvním místě bude vždy vaše pohodlí a dokonale strávené prázdniny. A vašim dětem nemusíte posílat pohlednici – vezměte je rovnou s sebou, zapište je do juniorského kurzu golfu, na terénní vyjížďku v dětské verzi Land Roveru (v poměru 1:4) nebo na lov humrů. Budou vám za to jednou vděčné.

Hotelový personál si přeje především to, abyste se tu cítili jako doma. Proto si hosté mohou vybrat z několika relaxačních programů, založených například na lázních, golfu nebo off-roadu. Podle programu se také bude měnit cena za váš pokoj, která se pohybuje zhruba kolem pěti set liber za noc. Přejeme vám krásnou dovolenou a dobré počasí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here