Singita Ebony Lodge: Luxusní hotel v srdci nespoutané divočiny

0
1535
Slunce se pomalu stahuje k odchodu za obzorem. Savana se lehounce vlní v nečekaném podvečerním vánku. Sedíte v pohodlném rozkládacím křesle a rozvážně po malých doušcích upíjíte své šampaňské. Na uschlý pahýl stromu se slétají čápi marabu a u řeky sklánějí hlavu k vodě antilopy. Choulíte se ve svém kašmírovém svetru a vydáváte se na pohodlnou předvečerní schůzku s divokou zvěří. Singita neboli „místo zázraků“ vás vítá ve své mateřské náruči.
 Singita Ebony je jedním z nejluxusnějších a vůbec nejexklusivnějších útočišť v Africe s devíti netradičně stavěnými velechatrčemi zasazenými do stinné zalesněné krajiny. Každé z devíti rozsáhlých panství, kterému by neodolal ani samotný Tarzan, zajišťuje nerušené soukromí s vlastní enormně prostornou koupelnou, která se rozprostírá na několika místech tropického lože. Přírodně ztvárněné sprchy naleznete uvnitř i vně své rezidence. Oboustranný krb, minibar, sejf, klimatizaci, privátní podlaží oddychu nebo například v terase zapuštěný bazén, jenž je vstupní branou do scenérií vzdálených plání poskytujících otevřený prostor desítkám a desítkám zvířat. To vše máte k dispozici.
 Jste uprostřed přírody, ale přitom za vámi stojí přepychové útočiště. Jste doslova vcucnuti do přirozenosti zelené matičky přírody. Usedáte na chladivé kožené sofa uprostřed verandy a se zaujetím sledujete žirafy, jak spásají nedaleké akácie. Všude jen příroda neohlodaná lidskými zásahy. Pozorujete umírněné stádo buvolů a než se stihnete natáhnout do mísy vyrobené ze pštrosího vejce pro další kousek ovoce, na scénu mezi stromy přiskakují energické antilopy. Připadáte si jako člen smečky. Pozorujete každodenní boj o přežití a zaplavuje vás vděčnost, že jste člověkem, že život je tak snadný a všechny starosti tak malicherné v porovnání s divočinou.
 Pokud na několik dní toužíte odložit mobilní telefon a nechat přírodu, aby očistila mysl od všeho smetí, jste na správném místě. V období trendu nekončícího dubajského šílenství je Singita Ebony Lodge fascinujícím zpestřením a návratem od umělých komplexů k prapůvodním kořenům nás všech. Ponechat důvěrně známé prostředí a přelidněnou džungli velkoměsta za sebou, to znamená počátek vnímání světa jinýma očima. Tím je africký hotelový klenot tak atraktivní a zajisté i proto opakovaně kraluje prestižnímu seznamu resortů časopisu Condé Nast Traveler. Dalšími faktory jsou nepochybně rozmazlující péče a nadstandardní služby.
 Ptáte se jak může vypadat takový den v divočině? Ze sklípku vyhloubeného ve skále vám přinesou některou z 12 000 lahví těch nejvybranějších afrických i zahraničních vín. V duchu si pobrukujete, že za přibližně 10 000 korun denně na osobu to není vůbec špatné. Taková částka je mezi hotely luxusu nevídaně přijatelná. A to tu pravou hodnotu peněz teprve objevujeme. Při relaxačním pobytu v terasovém bazénku svým pohledem obnažujete panenskou buš a jste natolik pohlceni atmosférou divočiny, že se při opatrném našlapování do ložnice ujišťujete, zda si vedle na lůžku nehoví sám král zvířat. Před spánkem si ještě zajdete na masáž do prvotřídních lázní, jimiž je Singita Ebony tak proslulá. Ráno se přece chystáte na safari a chcete být fit.
 Žádné ploty. Žádné hranice, které by zvěř omezovaly v nekonečném pohybu sem a tam. Singita Ebony je v oblasti, vyznačující se největším množstvím zvířat na hektar. Pokud vás někdy fascinovaly televizní snímky z produkce National Geographic, pak buďte zváni do míst, kde se možná setkáte s jejich kameramany a sami si natočte video na nesmazatelnou pásku svých vzpomínek! Zabalte kvalitní opalovací krém, oblečení značky Bushman a rozhodně špetku nebojácnosti. Nikdy nevíte, co v dalším okamžiku schramstne blížící se lev.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here