Modernizace bydlení – stručný přehled možností financování

0
1516

Nejlevněji vychází úvěr ze stavebního spoření

Řada z nás si pravidelně posílá peníze na stavební spoření, které zajišťuje nejenom zajímavé zhodnocení finančních prostředků, ale zároveň umožňuje čerpání úvěru na potřeby bydlení. Tato půjčka patří k nejdostupnějším na trhu, v průměru se úroková sazba pohybuje kolem 4 % ročně.

Peníze ihned prostřednictvím hypotéky

Kdo nechce čekat, může si finanční prostředky zajistit pomocí hypotéky. Je známo, že hypotéka je dlouhodobý účelový úvěr zajištěný nemovitostí. Úvěrové společnosti poskytují hypotéku v řádu statisíců s dobou splatnosti až 40 let. Výše úrokové sazby se pohybuje v průměru kolem 5 % ročně. Peníze lze využít na rozsáhlejší rekonstrukce a opravy.

Některé vybavení domácnosti jako elektrospotřebiče nebo nábytek však hypotékou financovat nelze. Proto je dobré zažádat o neúčelovou část, takzvanou americkou hypotéku.

Úvěrování bez ručitele a zajištění nemovitosti

Některé finanční instituce poskytují svým klientům speciální úvěry určené k realizaci rekonstrukce či modernizaci bydlení a to bez ručitele a zajištění nemovitosti. Zpravidla jde o nižší částku, která však na novou kuchyň nebo koupelnu bohatě vystačí. Doba splácení je oproti hypotéce kratší (do 10 let) a výše úroku vyšší (v průměru 7 – 8 % ročně).

Drobnosti lze pořídit na splátky

Další možností financování je nákup na splátky. Vyplatí se, pokud plánujete pouze drobné změny v interiéru.  Lze jej využít na nákup volně stojícího nábytku, dekorací, elektrospotřebičů apod. Půjčit si můžete obvykle od 3 000 do 150 000 Kč. Charakteristická je krátká doba splácení a vyšší roční úroková sazba (přibližně 15 %).

Při výběru úvěrového produktu vždy berte v úvahu charakter nákupu, své finanční možnosti a období, po které jste ochotni a schopni úvěr splácet.

Uvedené úrokové míry jsou pouze orientační. Aktuální údaje a smluvní podmínky naleznete u jednotlivých společností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here