Porsche Design P’9521: Zářivý obrněnec

0
1192
Prestižní návrhářská společnost Porsche Design věnuje svou pozornost všem oblastem, navrhuje hodinky, zavazadla, módní doplňky, příslušenství, vlaky, tramvaje, kávovary nebo třeba chladicí boxy, do všech těchto produktů dokáže dokonale promítat vlastní firemní filozofii. Díky tomu jsou nejen vysoce žádané, ale na první pohled rozeznatelné od kterékoliv konkurence. Koncepce a filozofie značky se zaměřuje na funkční a precizní design, a současně se snaží navazovat na hlavní myšlenku zakladatele mateřské značky Porsche, Ferdinanda Porsche – nadčasový funkční design.  
Na spolupráci s prestižní značkou v oboru si při tvorbě nových produktů Porsche Design již zvyklo, nejedná se tedy o žádnou metodiku pokus omyl, naopak lze sledovat velmi propracovaný způsob myšlení a marketingu při takto vznikajících produktech. A stejně tomu tak je i v případě mobilního telefonu P’9521, působivý exkluzivní vzhled precizně doplňuje technologická vyspělost vnitřních komponent. Jaký tedy tento telefon je?
Neobyčejný, na světě nenajdete žádný telefon tohoto druhu, který by měl navíc dokonce i čtečku otisků prstů nebo snímač zrychlení… Ale výjimečnost je u produktů Porsche Design spíše samozřejmostí, než něčím, co by bylo třeba dlouze rozebírat. Skelet telefonu je vyroben z minerálního skla v kombinaci s leštěným hliníkem, odlišnost je vidět na první pohled. Konstrukce telefonu působí samozřejmě velmi pevně, otočný kloub displeje vhodně doplňuje kvalitní 3,2 megapixelový fotoaparát s bleskem a při dotyku prsty chladného kovu a skla pocítíte jiný druh setkání, než s běžnými plastovými hračkami ostatních výrobců. V tomto směru se jedná o velmi inovativní počin.
Po spuštění telefonu fascinuje animace pohledu z kokpitu zrychlujícího vozu Porsche, které si můžete vychutnat na špičkovém displeji o úhlopříčce 2,2 palce a s technologií AM-OLED, barvy jsou dokonale ostré a nijak se nemění s úhlem pohledu. A vzhled menu je opět ódou na striktní funkčnost a užitnou hodnotu, přehledné a elegantní. Ovládání menu může usnadňovat zmiňovaná čtečka otisků, která volitelně slouží také jako vertikální posouvací element a zrychluje tak práci s telefonem. Prvotřídní kvalitu v oblasti technologií je pravděpodobně u takového modelu opět zbytečné vyzdvihovat, namátkou snad jen skvělý zvuk, kdy telefon dobře slouží i jako přehrávač a je schopen díky dvěma zvukovým reproduktorům vytvářet 3D zvukový efekt.
Rozměry telefonu jsou veskrze běžné, daň za vyšší hmotnost patří ušlechtilým materiálům a tak lesklý kvádr o parametrech 91 x 48 x 18,4 mm zatíží majitele dodatečnými 140 gramy, což ale stále není nikterak příliš a obzvlášť pro pánskou majoritu zákazníků rozhodně nebude žádnou překážkou. Za cenu kolem 30 tisíc korun získáte exkluzivní mobilní telefon s prvotřídním zpracováním, dokonalým vzhledem a sofistikovanými technologiemi, což jsou ostatní výrobci luxusních telefonů schopni málokdy splnit. A pozor, až vám jednou učaruje styl a provedení produktů od Porsche Design, pojem vnímání designu pro vás získá naprosto nový rozměr! I proto doporučuji nahlédnout do rozhovoru s výkonným ředitelem značky Rolandem Heilerem, který tvoří druhou polovinu článku Luxusní box na šampaňské Porsche Design!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here