Člověk, kterého nic na světě nezastaví. Nic!

3
1608

„S obyčejným talentem a neobyčejnou vytrvalostí může být dosaženo všeho.“ – Sir Thomas Fowell Buxton

Ptáte se, jaké dopady má vytrvalost? Zjednodušeně řečeno, vytrvalost je tou jedinou potřebnou vlastností k dosažení a uskutečnění úspěchu v životě. Toto není žádným tajemstvím, hned si to podrobněji vysvětlíme. Vytrvalosti se velice podobá krevní skupina 0, jež je nejvzácnějším univerzálem – skupina 0, jak víme ze svých školních let, může nahradit krevní skupinu A, B i AB, avšak žádná z těchto skupin nemůže zpětně nahradit ji než zase 0. A přesně tak je to s vytrvalostí. I ta je zástupnou vlastností úspěchu, která dokáže vyvážit a rozvinout všechny ostatní charakterové ctnosti, jež nám k úspěchu třeba aktuálně schází. Její absenci však nevyváží nic.

Co vám schází?

Ať k úspěchu potřebujete vypěstovat jakýkoli um či vlastnosti, s nezlomnou vytrvalostí je s naprostou jistotou vypěstujete. Neumíte oslovovat potenciální klienty? Nevyděláváte tolik peněz, kolik byste chtěli? Nejste s partnerem, s nímž toužíte být? Nevynikáte ve svém vysněném sportu? Nedaří se vám ve studiu? Nemáte postavu, kterou byste chtěli mít? Odpověď na všechny tyto otázky a zároveň i na otázku: „Co vám schází?“ je neuvěřitelně prostá: Vytrvalost, díky níž se v dané činností zdokonalíte. Nic jiného.

Nezlomná vytrvalost je nejcennějším a nejpevnějším materiálem, který lidstvo dokázalo dosud vyprodukovat.

To není ostuda, že jste v minulosti s řadou věcí, pro ostatní naprosto nepochopitelně, sekli. I když jste pro to podle ostatních měli prý talent. To není omluva pro to, abyste nešli dál za svým úspěchem a štěstím. Jednoduše to pro vás již nebylo to pravé ořechové. Svět se mění, okolnosti vám v jeden okamžik přejí, a v druhý se k vám natočí zády. Tak to prostě je. Vytrvalí lidé však míří neustále kupředu nehledě na okolnosti. Odvezte svou minulost na smetiště a nechte ji zde navždy tlít! Otevřete knihu budoucnosti a vepište zde svým rukopisem úplně cokoli. Jen těm nejvytrvalejším se manifestuje naprosto vše – od začátku až do poslední tečky na konci věty. A na to vemte jed! Kým jste se rozhodli být vy?

Neúspěšný prohrává, úspěšný pouze trénuje

Pro úspěšného člověka je každý pád na hubu pouze a jenom trénink, nenazírá na něj jako na neúspěch. Úspěšný člověk někde uvnitř přesně ví, že tak je to dobře – každá neúspěšná zkušenost je pro jeho „sval úspěchu“ totéž, jako jsou pro biceps 3 vyčerpávající série bicepsových zdvihů. A ačkoli to je při posilování často veliké utrpení, pokračujeme přesto dál, neboť následná omamná endorfinová lázeň tyto nekomfortní okamžiky naprosto přehluší a dá na všechnu tu bolest zapomenout. A toto neplatí pouze za dveřmi posilovny, nýbrž naprosto a všem a všude.

„Kdyby lidé věděli, jak tvrdě jsem na svých dílech dřel, nepovažovali by mne za génia.“ – Michelangelo

Co na to úspěšní? Co třeba takový mistr neúspěchu jménem Edison? Skloňujeme ho pro jeho neschopnost přijít ani na 9999. pokus na to, „jak to ksakru rozsvítit“? Ne. Skloňujeme ho pro jeho 10000. pokus, kdy to rozsvítil. Prostě to zkoušel dál a dál, věděl, že nějakou cestou z toho – tehdy ještě bambusového – vlákna v baňce vyloudí vysněnou záři. Neměl tucha jak. Pouze si byl naprosto jistý, že to zvládne, a vytrval v pokusech. To je kouzlo jeho úspěchu. Podívejte se na životní osudy jiných úspěšných. Úspěšní své nadání vyvíjejí díky svému nadšení pro věc, toto nadšení navíc zalévají potoky potu. A vytrvají. Děj se co děj! A proto, světe div se, uspějí!

Věci si žádají svůj čas

Vytrvejte, a to ať už je váš cíl jakýkoli. Vytrvejte! Všechny jedovaté hlasy, kritické komentáře na vaši adresu, sebeubíjející myšlenky i překážky se složí jako balíček z karet a rozplynou na věky věků, jakmile dojde k manifestaci vaší vize. Pravý úspěch 1000krát předčí všechno vynaložené úsilí. Nyní už víte, co je 100% garancí úspěchu. Též víte, kdo je člověk, kterého nic na světě nezastaví… Buďte jím i vy, den za dnem, a budete se divit, do jakého života se za 5 let budete každé ráno probouzet. Musíte „jen“ vytrvat.

Zůstaňte naladěni na frekvenčním rozpětí Dreamlife.cz, poté v tom již nikdy nebudete sami. Vzhůru k úspěchu!

3 KOMENTÁŘE

  1. Ani jeden mladý človek nie je tak nešikovný, aby nedospel k úspechu aspoň v jednej veci, ak je vytrvalý.
    Leonardo da Vinci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here