EC 145 Mercedes-Benz Style: Žádné auto, luxusní helikoptéra

1
1371

Jeden z prvních přírůstků do nové rodiny vznikl ve spolupráci s celosvětovým výrobcem vrtulníků Eurocopter a nazývá se EC 145 Mercedes-Benz Style. Řada automobilů Mercedes-Benz díky své spolehlivosti, designu a stylovému provedení získala srdce nejednoho řidiče po celém světě a podobný pocit budou moci nyní okusit i piloti.

EC 145 je osvědčený stroj, který už pár let slouží v hangárech záchranných a horských služeb, policie a dokonce i armády. Nyní však dostal zcela novou tvář a stává se luxusní helikoptérou jak pro služební, tak i soukromé účely. Na první pohled zaujme řešení interiéru – v černobílém provedení se snoubí jednoduchost a moderní design, vyzařující eleganci. Celý vnitřní prostor doplňují dřevěné prvky a skvěle tak dotvářejí stylovou kompozici. Asi každý by si dokázal představit takovouto cestu do práce.

Jedná se o 13 metrů dlouhý vrtulník s maximální rychlostí okolo 260 km/h a doletem přes 700 km. Velká okna zajistí maximální požitek z letu a pro rozptýlení nebo přípravu na obchodní jednání jsou k dispozici dva monitory zabudované přímo v prostředních sedadlech. Základní cena stroje EC 145 je 5,5 milionu dolarů (okolo 105 mil. korun), cena řady Mercedes-Benz Style zatím ještě není známa. To se snad brzy změní, protože “na pultech obchodů” by se měl začít objevovat právě v těchto dnech.

EC 145 Mercedes-Benz Style poskytuje ten nejpohodlnější způsob osobní přepravy, který k vrcholovému byznysu prostě patří. Ještě dlouhý čas potrvá, než bude dopravní situace ve vzdušných koridorech chvílemi podobně bezvýchodná jako na silnicích velkých měst a problémy s dochvilností tak mohou být jen nepříjemnou vzpomínkou.

Jak již bylo řečeno, sortiment nových produktů má být velice široký. Značku Mercedes-Benz style budete moci brzy vidět například na novém motorovém člunu nebo designově velice zajímavých křeslech. Návrháři svou fantazii rozhodně omezovat nebudou, a tak se můžeme těšit, jakými výtvory nás v budoucnu překvapí.

1 komentář

  1. Tohle je můj velký sen. Jen bohužel i když někdo má dost prostředku na koupi takového stroje, jeho provoz pak dokáže firemní (natož soukromý) rozpočet pořádně zatížit. Nemá někdo přestavu, kolik stojí letová hodina? Hodně zdaru Jirka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here