Mmotion06: Praha chce dobýt svět luxusu!

2
1619

Vcházíme do předsálí. Vítá nás krásné Ferrari Maranello a neméně krásná hosteska, která nám věnuje i sexy úsměv a pokývnutím hlavy naznačí, kde se můžeme zaregistrovat. Prostory se rozléhá tichá klavírní hudba a naši pozornost upoutávají první exponáty, luxusní snowboardy potažené jelenicí. Hostů je zde pouze několik desítek, protože nejvíce lidí navštíví výstavu v pátek a v sobotu, kdy je Mmotion06 otevřeno veřejnosti.

Po stručné tiskovce se nadšeně blížíme k vystavovaným modelům. Žádné postupně rostoucí očekávání se nekoná, hned z kraje nás totiž spoutává první vůz, Aston Martin V8! Po pravé straně mu sekunduje flotila upravených limuzín Mercedes-Benz od AMG, CLS63 a S65. Nasedáme a těšíme se z nepřítomnosti kompromisů. Vozy jsou v  plné výbavě. Kůže, chrom, hliník, dřevo… Pokračujeme, když nás však na chvíli zastaví hlubodké dunění. Gentleman v luxusním obleku nastartoval Astona, prošlápl lehce plyn a výstavní halou prohnal hřmící bouři. Vozy AMG nezůstaly pozadu a svým řehotem ještě více roztáhly naše křečovité úsměvy.

Jaguar S-Type Steel Edition měl příjemně snobský interiér a také patřičnou hostesku s nejkrásnějšíma nohama ze všech přítomných modelek. Míjeli jsme Corvette Z06, nové Subaru B9 Tribeca, až naše zraky spočinuly na monstrózním Cadillacu new Escalade, za kterým se tísnil jen o málo větší Hummer H2. Čekala nás ovšem lahůdka, a proto jsme pokročili o pár metrů dál. Modrý bolit s dvěma bílými pruhy, který zrychlí na stovku za 3,3 sekundy, limitovaná edice Ford GT! Společnost mu zde dělal neméně impozantní Ford Mustang. Interiéry vozů, ačkoli strohé, nepostrádaly exklusivitu.

Další zastávkou byl koutek věnovaný luxusním jachtám Azimut. Jediný účastník výstavy, u kterého se ceny nepočítají v milionech korun, ale v milionech euro. S vystavenou zmenšenou maketou Azimutu 98 Leonardo působila expozice skromně. Skutečnost o tomto gigantovi luxusního námořnictví připomínala projekční plazmová obrazovka s oficiálními videi Azimutů.

Vozy Lexus a Volvo, byť v plné výbavě, jakoby na Mmotion ani nepatřily. Pozornost na sebe strhávaly dva italské supersporty, oba rudé a stejně vzácné jako výskyt ženské racionality – Ferrari 599 GTB Fiorano a Alfa Romeo 8C Spider. Byly jedněmi z mála modelů, do kterých bylo umožněno usednout pouze vyvoleným. A aby byla italská svatá trojice kompletní, o pár kroků dál trůnilo Maserati Quattroporte Executive GT! Výstavu v hlavní hale uzavíraly Audi Q7, Range Rover, BMW a Brabus.

V menším výstavním prostoru se usídlilo vybrané společenství značek Lamborghini, Bentley a Rolls-Royce. S modely Murciélago LP 640, Gallardo, Continental GT, Continental Flying Spur a Phantom stanovili tvrdou konkurenci všem vozům v hlavní hale. Jejich vzhled byl vskutku ultimátní a jejich oddělení od hlavní expozice pouze podtrhlo třídu, ke které se tyto značky hlásí.

Další část výstavy byla věnována motocyklům. Ze všech modelů značek Honda, Suzuki, Aprilia, BMW, Ducati stojí za to vyzdvihnout luxusní Hondu Valkirie Rune a nepřehlédnutelné pekelné stroje Harley Davidson. Na většinu modelů bylo možné usednout a alespoň na malou chvíli se vžít do situace, kdy nastartováním spustíte alarmy všech aut v okruhu dvaceti metrů.

Poslední částí expozice byla výstavka Life in mmotion. Halada vystavovala šperky, 7th Heaven svatební šaty a Carollinum přivezlo hodinky Breitling s limitovanou edicí Breitling for Bentley. K vidění byly také hodinky Zenith, sklo Moser a šperky od Swarovski Store.

Na konec snad už jen s únavou po dlouhém dni musíme poznamenat, že se nemůžeme dočkat Mmotion07 a pevně doufáme, že se podaří expozice rozšířit o další exponáty. Příští rok by tak mohly být k vidění třeba Bugatti, Maybach, Koenigsegg, Patek Phillipe či Breguet.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here