Mladé úspěšné podnikatelky, inspirujte se!

3
2774

Stát se úspěšným podnikatelem stojí mnoho úsilí, času a odříkání. Cesta vzhůru může často trvat i několik dlouhých let. Tvrdé lokty bývají přisuzovány spíše mužům, ženy jsou v podnikání obecně až na druhém místě za pánskou elitou. Výjimek je ale víc než dost. Představujeme úspěšné mladé podnikatelky.

Sarah Prevete byla dokonce jedním z časopisů označena za jednu z nejlepších podnikatelů v Severní Americe, a to už jsou velmi silná slova. Sarah si ale toto označení rozhodně zaslouží, je jí teprve 28 let a je zakladatelkou domény sprouter.com. Sprouter je místem, kde začínající podnikatelé mohou získat rady od velmi zkušených podnikatelů a aktivních investorů. Podobný princip má také webová stránka LearnVest, jejíž zakladatelkou je šestadvacetiletá Alexa von Tobel.

Dalšími mladými podnikatelkami, které dosáhly úspěchu díky internetu, jsou Catherine Cook, Ashley Qualls a Justin Ezarik. Catherine je 22 let a společně se svým bratrem již v patnácti letech založili sociální síť MyYearBook.com. Jedná se o interaktivní ročenku, která během tří let fungování získala přes 5 milionů uživatelů. Ashley Qualls zahájila svůj projekt již ve čtrnácti letech. Na webu Whateverlife.com prezentovala svou tvorbu. Později začala poskytovat návody na tvorbu grafiky a programování www stránek. Dnes se inzerenti mohou přetrhnout, aby jejich jméno viselo právě na stránce Whateverlife.

Justin Ezarik je ve 26 letech klasickou internetovou celebritou. Začalo to nevinným blogem, který je v současnosti hojně navštěvovanou stránkou. Justin publikuje svá videa také na Youtube, kde se může pochlubit desítkami milionů shlédnutí. Díky této popularitě je zvána na natáčení filmů, pořadů i reklam.

Geniální ideu převedly do reality Jennifer Hyman a Jenny Fleiss. Pokud nemáte peníze na nejnovější módní výstřelky, nic není ztraceno. Nejjednodušším způsobem je Rent the Runway, kde si můžete vše pouze zapůjčit. Mladé ženy Jennifer a Jenny totiž vědí, po čem touží jejich vrstevnice. S módou koketují také sestry Danielle (25) a Jodie Snyder (28). Jejich navrhování šperků je vyneslo až na týden módy v New Yorku a zakázky přicházení i od těch největších amerických celebrit.

Rachel Hollis (27) založila společnost Chic Events a dokáže upořádat jakoukoliv společenskou akcí. Dalšími mladými úspěšnými jsou dozajista také Lauren Bush, která své podnikání spojila s charitou, Kyle Smitley, jež si potrpí na bio kvalitu nebo Maddie Bradshaw, Juliette Brindak, Jill Donenfeld  a Prerna Gupta… Je jich moc a nelze na nějakou nezapomenout.

Jsou to mladé úspěšné ženy a patří jim veškerý obdiv. Někdy je potřeba propracovaná strategie, někdy stačí jen jednoduchý nápad a někdy to přijde jednoduše samo. Jestliže vám vrtá v hlavě nějaká idea a myslíte si, že jste na podnikání příliš mladí, zamyslete se. Proč neudělat první krok už dnes? Zítra může být pozdě. Kompletní žebříček nejvlivnějších mladých podnikatelek naleznete na tomto odkazu. A teď ta nejdůležitější otázka: Proč mezi nimi ještě stále nejste vy…?

3 KOMENTÁŘE

  1. Článek je to hezký, ale raději bych si přečetla o českých mladých úspěšných podnikatelkách, bylo by to blíže mojí realitě.

  2. I kdyby tady hodili příklad z ČR,našel by si zase něco jiného,co by ti bránilo uvěřit,že by si toho byl také schopen 🙂 Rada:neřiď se tím,jak jsou na tom ostatní ale kde chceš být ty 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here