Cartier jako úspěšný hodinář

0
1387

Cartier je sice uznávaný výrobce luxusních šperků, ale to už dlouhou dobu zdaleka není vše, co umí. Naprostou jedničkou je Cartier také v hodinářství. A když se spojí tyto dva úžasné obory, vznikne skvělá kolekce, která Cartiera vynáší do závratných výšin. Čtyři nové modely jsou skutečnými skvosty. Cartier totiž nabízí vždy o kousek více.

Rotonde de Cartier Astroregulateur jsou hodinky s technologií tourbillon. Na oficiální představení tohoto modelu se čekalo velmi netrpělivě a vše dopadlo nad očekávání. O rozruch se postaral krokový mechanismus a rotor. Mechanismus Astroregulateuru je rozdílný oproti obyčejnému tourbillonu. Tento mechanismus odolává gravitaci tak, že je neustále ve vertikální poloze, zatímco tourbillon se pohybuje stále dokola. Tato technologie byla použita poprvé, a to právě na těchto hodinkách.

To ale není jediná novinka tohoto modelu. Další vychytávkou je systém dvou diferenciálů, které se snaží regulovat kinetickou sílu, jež působí na rotor. Jakýkoliv pohyb majitele hodinek tyto diferenciály eliminují a kinetická energie zůstává konstantní.

Na Astroregulateur má Cartier čtyři patenty, což hodinky staví do velice exkluzivní pozice. Rotonde de Cartier Astroregulateur jsou vyrobeny z kvalitního titanu nebo 18karátového zlata v kombinaci se safírem, řemínek je vyroben z černé aligátoří kůže. Tyto materiály se objevují postupně na všech dalších modelech.

Calibre de Cartier Astrotourbillon vznikly již v roce 2010. Velký důraz je zde kladen na ergonomický tvar, díky kterému jsou hodinky velmi příjemné na nošení. Důležitá je zde dvojitá obruba, která chrání před otřesy, které by mohly narušit chod hodinek. Ta je ale zároveň i designovým prvkem a je dokonale naleštěná.

Calibre de Cartier Multiple Time Zone zase září jiným prvenstvím. Tento model pohání strojek, který je celý vyrobený v dílně Cartier. Tato značka luxusních šperků rozhodně není v hodinářství žádným nováčkem. Může se pochlubit i kdejakými vychytávkami, které jsou ve strojku použity. Už název těchto hodinek napovídá, že hlavní předností hodinek je ukazatel času v několika světových metropolích, což ocení především častí cestovatelé.

Posledním čtvrtým modelem jsou Pasha de Cartier Skeleton Flying Tourbillon. Zde se objevuje největší vliv šperkařského umění od Cartiera. Zajímavostí, které si všimnete na první pohled, jsou arabské číslice. Ostatní modely mají výhradně římské číslice. Tyto hodinky jsou skutečným uměleckým dílem, Cartierovi se povedlo dokonalé skloubení jemného designu s ostrými rysy hodinářského mechanismu. I kdyby ciferník nezdobil nápis Cartier, jasně poznáte, že se jedná o jeho práci.

Cartier dokáže vždy něčím překvapit. Ať je to jednoduchost, krása, luxus nebo kombinování materiálů, Cartier vždy a všude zanechá svůj styl a vše dotáhne do neuvěřitelné dokonalosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here