Forbes: Známe nejmocnější ženy světa!

0
1252

Poměřování moci je sestaveno na základě finanční síly kandidátek, minulých úspěchů a kariér plus vlivu na veřejné mínění. Všechny tyto komponenty moci byli předloženy k řádnému přezkoumání a výsledky jsou pro mnohé překvapivé…

 1. Angela Merkelová – kancléřka, Německo

Angela Merkelová vládne tvrdou rukou německé ekonomice, která je největší v Evropě s HDP přes 3,3 bilionů USD. Její reformy táhnou národ vzhůru – nezaměstnanost trvale klesá, více žen se dostává do vlády a mladí rodiče získávají více peněz. Zároveň je pro svět také kontroverzní ženou – pozvala na návštěvu Dalajlamu, když svět byl v napětí před Olympijskými hrami v Číně, na dálku kárala afrického diktátora Mugabeho a jejím cílem je vytvořit z eura silnější měnu, která bude mít na světových trzích rozhodující váhu, jakmile dolar bude minulostí.

  2. Sheila C. Bair – předsedkyně představenstva Federal Deposit Insurance Corp., USA

Šéfka bojovné společnosti FDIC je známá především tím, že nervózní Američany přesvědčuje o stabilitě a finančním zdraví bankovních amerických institucí, a to navzdory tomu, že již šest velkých bankovních domů zkrachovalo. Její společnost je poslední zastávkou pro finanční společnosti předtím, než se totálně potopí. Zvláště teď, po největším krachu posledních dekád reprezentovaným společností IndyMac. S rostoucími obavami o finanční stabilitu bude Bairová muset předvést svou nezlomnost, kterou je ve světě vedoucích pracovníků tak známá, aby dodržela svá slova o zářivé budoucnosti.

3. Indra K. Nooyi – předsedkyně představenstva PepciCo, USA

Nooyi pokračuje v její spanilé jízdě za volantem potravinářského gigantu a zvyšuje obrat na 39 miliard dolarů, to hlavně za vydatné pomoci nových produktových linií a akvizic. Její nejlepší tah je masivní ofenziva na zahraniční trhy, obzvláště vydařený byl útok na ten ruský – akvizice 75% podílu společnosti Lebedyansky v hodnotě 1.4 mld dolarů znamená pro PepsiCo opravdu mnoho hektolitrů prodaných džusů na ruském trhu.

4. Angela Braly – CEO WellPoint, USA

Minulý rok byla jmenována výkonnou generální ředitelkou, a přestože výdělky této pojišťovací společnosti vystřelily stropem nahoru, vydělala o 26 milionů méně než její mužský předchůdce. Svými rozhodnutími přímo ovlivňuje 35 milionů klientů společnosti, kteří po březnovém pádu akcií o 39% podávají žaloby za ztrátu převyšující 100 milionů dolarů na jejich penzijních účtech. Uvidíme, jaké eso vytáhne z rukávu Braly v této situaci…

5. Cynthia Carroll – CEO Anglo American, UK

Boom v komoditách znamená mnoho peněz pro Carol, řídí totiž gigantickou důlní společnost, která byla založena již v roce 1917. Co je pozoruhodné, je také první ženou, která vedla tuto společnost, stejně tak jako je první občankou jiného státu než Jihoafrického, odkud byli všichni dřívější CEO. Pokud platí, že ženy umí dobře prodávat, obchod za 5.5 mld dolarů, který Carroll uzavřela v Brazílii, je toho výmluvným důkazem!

Pokud Vás tyto výsledky překvapují a hledáte mezi nimi staré známé jako je Oprah Winfrey, Hilary Clinton a další, buďte si jistí, že se umístily daleko za vítěznou pěticí. Někdy totiž hýbe světem ten, kdo není tolik vidět, ale má opravdu přesvědčivé výsledky na svém kontě zásluh a činů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here