Jean Nouvel: Když vás inspiruje Martell

0
1422

Jedinci s nejvytříbenějším vkusem a ti nejnáročnější obdivovatelé moderního designu zase znají jméno Jean Nouvel, což je věhlasně známý a celosvětově uznávaný architekt. Na co sáhne, promění ve skvost, jenž má neuvěřitelný náboj elegance skloubené do funkčnosti.

Vyústěním této geniální spolupráce vznikl absolutně fascinující prvek, který nemá obdoby – The Martell Amber Lamp, netradiční socha, vytvořena jako pocta svůdnému koňaku Martell. Skleněná baňka s elegantním kovovým vrchním dílem vydává pulzující třpytivé vlny světla, které ve vás evokují řadu různých pocitů a připomenou vám mnoho věcí – od koňaku ve skle, přes hrozny nebo kousek ovoce až po žijící srdce. Jak přiznává sám autor, Jean Nouvel, nechal se fascinovat teplými barvami, které vás při jediném pohledu naprosto uchvátí a dají prostor fantazii.

Martell Amber lampy byly vyrobeny ve Francii v limitované edici pouze 20 modelů. Pokud máte rádi ty nejkrásnější a nejluxusnější věci, rozhodně navštivte některou z nejprestižnější galerií, například Centrum architektury a designu v San Franciscu, určitě zde zažijete nezapomenutelné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here