Miliardářské jachty aneb co všechno je možné

0
1602

Na Dreamlife.cz jste jistě četli mnoho článků o jachtách, na kterých si užívají své dovolené milionáři. Uchvátil vás neobyčejný design, rozmanitá výbava a i samotný fakt, že na lodi můžete mít více kamarádů. Co takhle začít myslet na další úrovni a zaměřit se na lodě, které si pořizují miliardáři? Pojmy rozmanitá výbava a počet pasažérů na palubě dostávají nový rozměr!

Zaměříme se na lodě, které si užijete za ceny přesahující 4 miliardy korun, což reprezentuje příjem průměrného člověka za nějakých 16 000 let. Co všechno si mohou dovolit ti z vás, kteří dokáží tisíce let vměstnat do pouhých několika desítek? Jedinečnou srdeční záležitost. Srdeční je z jediného důvodu, protože k stavbě takového monstra potřebujete dát dohromady designéry, špičkové řemeslníky, dekoratéry a další profesionály, kteří tvoří sehraný tým po dobu několika let, než jejich práce skončí. Přejete si mít na palubě heliport? Nebo rovnou dok, do kterého přiroluje na plovácích vaše letadlo? Vybavení ve stylu anglických rezidencí 18. století? Ano, pane! Cokoliv si představíte, pane!

Lürsen Ice  je jedinečná svým unikátním šetrným provozem. Pokud Vám opravdu záleží na životním prostředí, toto je jasná volba! Emise, vibrace lodi a zvukové ozvěny byly redukovány na minimum, aby nerušily jak posádku, tak obyvatele podmořského světa. Až do nádrží natankujete přes 4 miliony litrů paliva, uděláte si výlet dlouhý přes 6000 kilometrů a poznáte celý svět, nebudete si jistí, jestli má dále smysl kupovat si rezidenci. Protože ta je od této chvíle pouze pro lidi, kteří neví kam jít!

Zabrusme do ještě větších rozměrů a podívejme se rovnou na největší soukromou jachtu světa… Výroba byla zadána v roce 1996 princem Bruneje a po jeho bankrotu převzal projekt kdo jiný než šejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum, který jej pojmenoval jednoduše a výstižně Dubai. Délka přesahující ohromujících 162 metrů znamená absolutní prvenství na pěknou řádku let dopředu! Pro 4 motory s celkovým výkonem 36 000 koní by se na palubě hodila malá rafinerie… Vnitřní prostory jsou samozřejmě přísně zakázány fotografovat, takže můžeme čerpat jen z obecných informací – foyaé o rozloze průměrného bytu, vyhlídkové můstky, kanceláře a stovky pohodlných míst k posezení. Jediná otázka, která nedá spát znalcům vkusu dubajského šejka je: kolik kilogramů zlata bylo použito na vnitřní zlacení?

Pokud mluvíme o miliardářích a jachtách, bylo by neslušné vynechat 11. nejbohatšího muže světa, pana Romana Abramoviče. Pověstný sběratel si údajně nechává stavět v německé loděnici Blohm & Voss svůj poslední výtvor, který má zastínit právě Dubai. Co vše najdeme na palubě spanilé Eclipse? Samozřejmostí je heliport, dále nejméně tři vířivky, plavecký bazén, soukromou ponorku, systém na detekci podmořských balistických raket a tři menší jachty! Cena se odhaduje na 6 miliard korun a další komentář už vážně není potřeba…
Pokud se podíváme do vzdálenější budoucnosti, možná se dočkáme ještě větších projektů. Rusové pověstní svým megalomanstvím začínají bohatnout a již dnes pochází 20% veškerých zakázek na tyto mořské obry z jejich země. Na vítěze souboje moje-je-větší-než-tvoje si raději ještě počkáme…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here