Gurmánský průvodce pro rok 2008

2
1646

Ti z vás, kteří si pamatují pohádku „Císařův pekař“ (ti kteří si ji nepamatují, museli být posledních padesát let každé Vánoce v kómatu, protože jinak to není možné), si jistě pamatují na scénu, kdy se císařský jídelníček upravoval podle postavení hvězd. I my jsme původně zamýšleli jít tímto osvědčeným směrem a řídit se čínským horoskopem (racionálnější pohled na Čínu naleznete třeba zde). Ale vzhledem ke skladbě čínských znamení jako je krysa, had, kůň, opice nebo pes (rozumějte, ne že bychom pochybovali, že se tato zvířata dají uvařit, ale bylo by kontraproduktivní dát vám návod na uvaření jídla, pro jehož suroviny byste nejdřív museli vyloupit ZOO), jsme se rozhodli připravit vám opravdu gurmánský jídelníček pro všechny možné životní situace, které vás mohou během nadcházejícího roku potkat.

Žádost o ruku
Když už s ní žijete delší dobu a máte najednou pocit, že je třeba se usadit, zapomeňte na večeři při svíčkách v Paříži. Srdce dámy je nutno získat originalitou, elegancí bez sebemenšího nádechu průměrnosti. Proto je volba jasná, MGM Grand v Las Vegas! Zaprvé je to místo s největší koncentrací oddávajících na světě, ale hlavně kvůli restauraci Joel Robuchon, kde vaří Claude Le Tohic. Doporučujeme lehčí menu sestávajícího se z La Pintade Fermière (slepice s opraženým husími jatýrky) a za ochutnání také stojí blízké kalifornské víno. A než s dostanete k dezertu (Le Madarine – jak název napovídá tento citrusový plod je naplněn třikrát destilovaných francouzským likérem z pomerančů a politý čokoládovou polevou), můžete slečnu požádat, zda by s vámi snášela „všechno dobré i zlé“

Rozvodového řízení s právníky
Nechali jste se unést přílišnou hloubkou jejích očí, nebo vám ten ničema zahnul? Pokud jste neměli opravdu neprůstřelnou předmanželskou smlouvu, nezbude vám nic jiného než absolvovat zdlouhavé porady s vaším týmem právníků. A k tomu se nejlépe hodí restaurant Alan Ducasse v Monaku, budete to mí blízko ze své jachty a zároveň šest tisíc za osobu, není nic ve srovnání s tím, co z vašeho majetku zachrání.
 Podpis smlouvy
Ačkoli se japonský akciový trh zmítá v agónii, to neznamená že byznysmani ze země vycházejícího slunce jsou „out“ jako účesy skupiny Beatles. Japonci jsou nesmírně hrdí na svoji kulturu a národní identitu, proto je určitě neurazíte pozváním do restaurace Masa, nejlepší japonské restaurace v New Yorku! Za jídlo počítejte něco okolo pěti a půl tisíce a pokud kontrakt dopadne dobře, přidejte ještě tři tisíce na osobu za saké! 
Papá vás vydědil
Jakmile odevzdáte klíče od svého Porsche a všechny platební karty, kupte si místní inzerci a podívejte se po levném podnájmu. Na těch stejných novinách poté poobědvejte menu: bavorský chléb a pomazánkové máslo, napijte se vody z městské kašny a vraťte se domů. Tatínek si to jistě již rozmyslel…

Rodinná oslava, narození vašeho dědice
Dědic finančního impéria, které bude trvat věčně. Kde jinde byste měli oslavit jeho příchod na svět než ve věčném městě! Hotel Cavalieri Histon v centru Říma je se svojí restaurací připraven, zvláště místní sklep plný „vína, které změnilo běh dějin“, je ideálním místem pro pyšného otce a tchána. Proč ne třeba Dom Perignon ročník 1955? 

Dcera je těhotná
V tuto chvíli je nejlepší neutíkat od problému, jistě je to závažná životní situace, ale vaše rodina potřebuje, abyste s ní byl v těchto chvílích pod jednou střechou. Proto se zamkněte v koupelně, napusťte si horkou vanu a otevřete láhev whisky. Až ji dopijete, budete se na celou situaci dívat jinak.
 Lehký oběd pro všední chvilky
Když už budete ve Washingtonu D.C. lobovat za svůj koncern, zastavte se v hotelu Four Season. Dejte si něco malého, třeba kraba s římským salátem, rajčaty, sýrem, avokádem a vejci s dressingem z medu a hořčice a jablečně-skořicové Créme Bruleé, a nakonec skvělé Amaretto.
 Finanční audit
Postupujte stejně jako u rozvodového řízení, pokud od vás úředníci tento nevinný pokus o úplatek odmítnou, postupujte jako v případě těhotné dcery.
Pevně věříme, že jsme vás dostatečně inspirovali pro každou situaci a přejeme vám v roce 2008 příjemné gurmánské i další zážitky, příjemný den!

2 KOMENTÁŘE

  1. Už vím jak přístí rok u mejch a mé nastávající rodičů proběhne příští rok…:D požádání o ruku a malé…a až oznámíme tu radostnou 9ti měsíční novinu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here