Koenigsegg Agera: Skandidávský dravec za 82 milionů!

0
1702

Přesně tak. Máme tady efektivní zbraň na všechny typy Bugatti. Tento dravec byl vytvořen s takovou pečlivostí a smyslem pro detail, že tomu ani jinak být nemohlo. Pouze 3 jedinečné kusy spatřily světlo světa, navíc byly smontovány ručně.

Na sestavení jednoho dokonalého stroje potřebovali mechanici neuvěřitelných 4000 hodin. Samotná karosérie je logicky laděna tak, aby odporovala co nejméně vzduchu. A jak to tak při výrobě supersportů bývá, ve struktuře karosérie dominují slitiny karbonu pro maximálnímu snížení váhy vozu. Proto ani nemusí bůh dát, abyste překročili neskutečnou hranici 400 km/h! To je Koenigsegg Aera.

Samotný vůz lze použít nejen na ďábelskou jízdu po dálnici či na závodním okruhu. Sto dvaceti litrový zavazadlový prostor vám umožní vyrazit kamkoliv, třeba i na nákupy. Dokonce si lze i přikoupit na míru padnoucí kufry a tašky. Při vývoji bylo myšleno na každý detail. Interiér nás překvapí velice kvalitními materiály, ale přitom jednoduchým složením. Koenigsegg sází hlavně na dokonalý pocit z jízdy, tudíž hlavní starostí této automobilky je právě motor.

 A co se nám skrývá pod kapotou? Přeplňovaná pětilitrová V8 o výkonu enormních 1040 koní. To vše vám zaručí neskonalou touhu se do tohoto žihadla posadit znovu! Když se rozhodnete na to šlápnout hned při startu, zaručím vám, že za 2,9 vteřiny překročíte 100 kilometrů v hodině. A to samotné maximum leží za hranicí neuvěřitelných 430 km/h. Tohle dělá z Arey jedno z nejrychlejších aut světa!

 Pro zájemce rychlé jízdy jsou dva kusy stále ještě v prodeji. Očividně se ale nejedná o vozidlo lehce dostupné všem. Jedna tato rarita byla vydražena v polovině června za 82 milionů korun. Máte zálusk na nejdražší auto na světě?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here