District 10: Tak trochu jiné asijské bistro…

0
1893

District 10 Bistro&Wine Bar najdete na Winstedt Road v Singapuru, ale to je téměř zbytečné psát. Tohle ví každý. Je to jedna z těch restaurací, které musíte navštívit na svých cestách Asií. Jen si, jak už bylo řečeno, rezervujte místo pár týdnů dopředu, jinak je dost možné, že se dovnitř vůbec nedostanete.

A co že je na tomto bistru tak unikátní? Hodně věcí. Když se v srpnu 2009 otevíralo, nebylo kolem toho takové slávy. Do dvou týdnů se však pomalu stalo místem, kam se chtěl dostat každý labužník či milovník skvělého vína.

Pro milovníky vynikajícího jídla: Najdete tu mix mezinárodních kuchyní. Od italských pizz a špaget, přes hovězí steaky a mexické tortilly až po francouzské dezerty a moučníky. Za podobnými dobrotami stojí celý tým šéfkuchařů z různých koutů světa. A že jde asi opravdu o mezinárodní špičku, o tom svědčí i dezert s názvem Homemade Obama Pancakes“. Jde o palačinky přelité javorovým sirupem a čerstvým ovocem. Proč se jim říká Obama, netušíme!

Pro milovníky vína: Čeká tu na vás jedinečný zážitek. Vína z Itálie, Austrálie, Španělska, Chile, Jižní Afriky, Francie, Nového Zélandu, USA, Portugalska i Argentiny. Ale místo abyste se prodírali složitými jmény vín na jídelním lístku, ve vinném sklípku jsou vína řazena podle cen, takže si lze vybrat podle chuti i rozpočtu, který máte.

A pro milovníky přírody: I když bistro svým designem může působit jako luxusní restaurace, je ve skutečnosti vytvořeno z přírody. Krásné dřevěné stoly, spousta zeleně a v oblasti pod širým nebem je osmiboký samostatný bar postavený kolem 50 let starého mohutného stromu. Příroda tak zůstala zachována, ba co víc: v takhle krásném bistru seděl jen málokdo z nás.

District 10 má prostě svoje kouzlo. Rozsáhlý výběr vín, prvotřídní menu i nádherný “interiér”. Tak trochu asijské bistro pro tu nejnáročnější klientelu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here