Martin Jetpack: Aviatický nářez

0
2329

Jestliže se cítíte příliš omezení přírodními zákony, není nic snazšího než si pořídit zařízení, které vás těchto omezení zbaví. Takový Martin Jetpack pro vás s maxiální ochotou “vypne” gravitaci.

martin-jetpack

Po rozběhnutí dvou masivních turbín, jež pro vás mile rád nakopne dvoulitrový benzinový motor, se člověk během několika vteřin ocitnete vysoko nad zemí. Vše máte pevně v rukou. Je to nezvyklý pocit – v letadle je člověk uzavřený v kabině, avšak při létání s jetpackem se pouze otrlému divoce nerozbuší srdce a nevlije do žil čistý adrenalin, když má kolem sebe jen vzduch a pod sebou nic než prázdno. Na scéně je svoboda.

Martin Jetpack vás vynese až do výšky 1 kilometru silou 200 koňských sil a dopřeje vám let rychlostí až 74 km/h. Jediné, co vás zřejmě nepotěší, je spotřeba. Ač je nádrž možné naplnit až 45 litry paliva, ve vzduchu vám plná vystačí na 30 minutový let, a překonat tak dokážete vzdálenost kolem 30 km. Zařízení tedy zatím nejsou schopna cestovat daleko, ovšem vývoj jetpacků je stále v plenkách a v následujících letech se očekává další výrazný pokrok v jejich vývoji.

3d-personal-jet-pack-render-sketch-design

Již v 60. letech se začaly sestavovat první jetpacky, ale tenkrát nenašly využití ani v osobní ani ve vojenské sféře. Jednalo se ovšem o první střípek, který předznamenal vývoj zařízení budoucnosti. Tehdy na to svět ještě nebyl připravený, a proto nápad na dlouhá desetiletí zůstal mimo pohledy většiny z nás.

Jetpack 2

Oprášila ho až společnost Martin Aircraft Company, která sídlí na Novém Zélandu. Cena tohoto modelu je 1,9 milionu korun, což není o mnoho víc než cena automobilu vyšší třídy. A jestliže trpíte libovolnými ulítlými aviatickými sklony, zajisté je nyní vaše srdce v sedmém nebi. Navíc ta představa divokého vývoje v příštích letech… Držte si klobouky, budou se dít věci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here