Žebříček 10 největších filantropů světa

0
7196

Zastavte se na chvíli v tom našem uspěchaném světě a prožijte ten skvělý pocit, kdy můžete udělat radost lidem kolem vás.  Mít peníze neznamená pouze to, že si můžeme koupit cokoliv, na co si jen pomyslíme, ale také to, že máme možnost změnit svět k lepšímu. Nejbohatší lidé planety takovou mocí jistě disponují a zároveň ji moudře užívají a pomáhají. O kom je řeč?

growth

Někteří miliardáři se charitativních akcí účastní pouze z povinnosti, aby před veřejností nevypadali jako bezohlední byznysmeni, ovšem samotný žebříček, který vám ukážeme, mluví sám za sebe. Skutečně úspěšní lidé, kteří se ke svému bohatství dostali přes velkou píli a hektolitry potu, moc dobře vědí, že peníze mohou potřebným změnit život, a tak se nebojí otevřít své srdce a o část svého bohatství se podělit. Proto majorita úspěšných pravidelně odvádí i více než 10 % svých příjmů na dobročinné účely. Kdo jsou však ti nejštědří lidé, kterým nejsou druzí lhostejní?

1. Bill Gates – 30 miliard dolarů

Stabilně jeden z nejbohatších mužů světa je též tím nejštědřejším. To je zřejmé i z toho, že potřebným věnoval na 30 miliard dolarů svého majetku.

gates

2. George Soros – 7 miliard dolarů

Maďarsko-americký obchodní magnát je hned druhý na seznamu nejštědřejších miliardářů. Většina z jeho darů se uskutečňuje v rámci Soros Fund Management.

soros

3. Gordon Moore – 6,8 miliard dolarů

Spoluzakladatel společnosti Intel je ctěn za dosud největší dar, který byl kdy věnován na vysoké škole, konkrétně šlo o California Institute of Technology. Jeho celkový příspěvek z něj dělá třetího nejštědřejšího muže na seznamu.

moore

4. Warren Buffett – 6,6 miliard dolarů
Obchodní magnát, investor a filantrop, Warren Buffett nepatří ke skrblíkům, ale naopak rád pomůže a daruje část svého majetku na charitu. O jeho posledním velkém filantropickém počinu jsme psali nedávno.

5. Eli Broad – 2 miliardy dolarů
Tento Kalifornský miliardář je také filantrop a jeho dary mu pomohly provést zářez v seznamu nejštědřejších miliardářů.

6. James Stowers – 1,8 miliardy dolarů
Zakladatel American Century Investments a Stowerova ústavu pro lékařský výzkum si také udělal velké jméno tím, že pomohl těm, kteří takové štěstí v životě neměli.

7. Alferd E.Mann – 1,8 miliardy dolarů
Majitel Mankind Corporation daruje své peníze vysokým školám a charitativním nadacím po celém světě.

8. Herbert a Marion Sandler – 1,5 miliardy dolarů
Zakladatelé Golden West Financial Corporation vydělali díky svému podnikání již mnoho peněz a dodnes část z nich darují na charitativní účely.

9. Michael Bloomberg – 1,5 miliardy dolarů
V současné době je starostou New Yorku. Bloomberg patří mezi nejbohatší Američany a moudře využívá své jmění na charitu.

10. Li Ka-Shing – 1,37 miliardy dolarů
Jeden z nejbohatších mužů v Číně, Li Ka- Shing, vede jednoduchý život a pomoc potřebným považuje jako svoji povinnost.

A jak jste na tom vy? Věnujete i vy část svého přebytku těm, kteří ho potřebují? Každý úspěšný člověk zná zákon úspěchu – zákon akce a reakce. Kdo dává, ten dostává. Navíc solidarita je přirozená vlastnost všech inteligentních lidí a není nad ten pocit, když víte, že se z vašeho podnikání můžete těšit nejen vy, ale i druzí. V případě pořádání akce pro potřebné získáte i úctu ostatních, všichni ocení váš přínos pro dobrou věc. Inspirujte se úspěšnými, vykonejte malou změnu, která bude mít v budoucnu velké následky. Jak pravil moudrý Gándhí: “Buď tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here