Fascinace: 10 nejlépe placených modelek světa

0
2464

Jejich tváře se na nás usmívají z těch nejprestižnějších časopisů od Vogue po Elle, jejich ladnou chůzi a tělo s dokonalými křivkami můžeme spatřit naživo v nejdražších modelech z produkce Chanel, Dior či Versace. A samozřejmostí jsou i obrovské billboardy či reklamní spoty na kosmetické značky L´Oréal, Rimmel a další. Ano, to jsou špičkové supermodelky.  Která z nich si v roce 2013 ukrojila z gigantických budgetů módních společností největší díl? Překvapením a možná i zajímavostí je, že velký část zisků těchto dam plyne z jejich podnikatelských aktivit!

Gisele_Bundchen

1. Gisele Bündchen

První příčku již podruhé obhájila brazilská kráska Gisele Bündchen, která se svým příjmem 42 milionů amerických dolarů (takřka 800 milionů korun) nechala ostatní supermodelky pořádně vzadu. Svou tvář propůjčila značce Dior, H&M a je jedním z andílků pro Vicroria´s Secret. Ale nezapomeňme na její podnikatelské aktivity, které ji zajistily úctyhodný tok peněz – má vlastní značku šperků, ekologickou kosmetiku, sandály Ipanema. Navíc v rodné Brazíli vlastní hotel. A začátkem letošního roku na brazilský trh uvedla kolekci vlastního spodního prádla, jež se těsí expanzi v Americe a dokonce i v Evropě.

Miranda_Kerr

2. Miranda Kerr

Na druhém místě se umístila Miranda Kerr, manželka herce Orlanda Blooma, s 7,2 miliony dolarů. Pravidelně se objevuje na prestižních modních přehlídkách, ale úspěch nyní slaví především v Asii, kde je tváří všeho možného od ledových čajů po prací prášek. Japonci si ji zamilovali a rádi za skvělou reklamu zaplatí. Navíc vlastní kosmetickou značku Kora Organics.

adriana_lima

3. Adriana Lima

A broznové místo získala se 6 miliony dolarů Adriana Lima, která prodloužila smlouvu a stala se “nejstarším” andílkem pro spodní prádlo Victoria´s Secret. Navíc získává peníze ze svého malooobchodního prodeje spodního prádla.

Čtvrté místo patří “nejstraší” supermodelce z naší top 10 – Kate Moss s 5,7 miliony dolarů, známé především z reklam pro kosmetickou značku Rimmel či nově Versace a Liu-jo. Své 40. narozeniny plánuje oslavit nafocením titulní strany k 60. výročí časopisu Play Boy.

Páté místo obsadila první čínská supermodelka Liu Wen se 4,3 miliony dolarů. Je to také první čínská modelka, jež se stala andílkem Victoria´s Secret. Její tvář může spatřit v reklamách či billboardech pro H&M, Hugo Boss, Dior.

Šestou příčku získala Hilary Rhodna se 4 miliony dolarů, především za spolupráci pro Nike. Na sedmém místě se , díky “klasicky americkému vzhledu”, umístila Carolyn Murphy s 3,6 miliony dolarů ve spolupráci se značkou Estée Lauder. Joan Smalls s 3,5 miliony dolarů je nováčkem na seznamu Forbes, avšak stálou tváří pro značku Givenchy, a zasloužila si osmou příčku. Na 9. místě je jihoafričanka Candice Swanepoel s 3,3 miliony dolarů, kterou zástupci módní společnosti objevili na bleším trhu! Nyní je v čele andílků. A poslední desáté místo uzavírá Lara Stone s 3,2 milionem dolarů. Tato nizozemská modelka je pravidelnou tváří pro Calvina Kleina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here