Luxusní ubytování pro troufalé, druhá část: Kambodža

0
1396

Kambodža, mezi jejíž sousedy patří kromě Laosu a Vietnamu i turisticky daleko „provařenější“ Thajsko, trpěla v sedmdesátých letech pod krutovládou Rudých Khmérů, kteří podle nejpesimističtějších odhadů během několika málo let vyvraždili až čtvrtinu populace – dva miliony lidí. Z hrůzného zážitku se ale země v nedávných letech pozvolna vzpamatovává a po vzoru svého slavnějšího souseda začíná do svého nitra lákat turisty.

Největším lákadlem je zřejmě starověký chrám z počátku 12. století Angkor Vat, kterým se Kambodža otevřeně – a zcela právem – chlubí i na své státní vlajce. Za své hinduistické a posléze i buddhistické éry to bylo centrum náboženského života tohoto regionu a stavba se dodnes dochovala ve velmi pěkném stavu. Díky zařazení na seznam světového dědictví navíc chrám nemá nouzi o financování rekonstrukcí a celkové zlepšení ochrany okolních oblastí.

Podle statistik si návštěvu památky Angkor Vat nenechá ujít zhruba celá polovina všech lidí, kteří každoročně navštíví Kambodžu, a proto se v okolí stavby tak dobře daří i turistickému ruchu – za poslední roky v této oblasti vyrostlo několik hotelů, které jsou schopné splňovat veškeré standardy, na níž je náročný turista zvyklý.

V nejbližším městě Siem Reap, kde najdete i mezinárodní letiště, je koncentrace hotelů, penzionů a dalších forem ubytování zřejmě nejhustší. Za povšimnutí v tomto městě jistě stojí miniaturní hotýlek Be Angkor čítající pouhé tři pokoje. Každý z nich navrhl jeden z místních umělců a podle personálu by hotel už jen těžko mohl vytvořit komornější a osobitější atmosféru.

Každý pokoj je naprosto odlišný, od podlahy, přes nábytek a doplňky až po strop. Každý je propracovaný do posledního detailu a naprosto jedinečný. Hotel zastává přísná ekologická opatření včetně využívání solární energie. A v okolí navíc objevíte restaurace s nejvybranějšími menu a kuchaři, kteří vám uvaří přesně podle vaší chuti, i vinné bary s lahodnými víny.

Hotel Be Angkor navíc spolupracuje s místními filantropickými projekty, z nichž jeden se například věnuje pomoci zraněným a pozůstalým po obětech minových výbuchů. Každý z hostů se potom v těchto charitativních projektech může nejrůzněji angažovat a podle vlastního uvážení přispět finanční částkou. Samotné ubytování v hotelu se dá pořídit už od sympatických 100 dolarů na jednu noc a potřebné informace hledejte na oficiálních stránkách hotelu www.hotelbeangkor.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here