Lexus GS 350: Ostřejší, drsnější než kdy dřív!

0
1673

Jakmile se usadíte, nebude se vám zdát, že se chystáte rozpoutat masivní explozi energie. Luxusní interiér nikdy nedělal japonským výrobcům problém. V tomto modelu se neobejdeme bez sedadel v kůži, výkonné klimatizace S-Flow, jež je schopna rozpoznat počet natěšených pasažérů, čímž může naplno sloužit každému z nich, 12 palcového multimediálního a informačního displeje a dalších hi-tech vychytávek. Pro náročné jedince je jím v GS 350 projekce údajů na čelní sklo a systém nočního vidění pro zdokonalení jízdy za tmy.

To byla první část, ta známka ladnosti a luxusu. A nyní pojďme probudit spícího tygra. Svou agresivitu a dravost danou již od základu prokáže toužebně burácející vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,5 litru a uchvacujícím výkonem 310 koní. Na stovku dosáhne toto žihadlo za pouhých šest sekund díky enormnímu točivému momentu 375 Nm. „GS bude kromě luxusu nabízet více vzrušení při jízdě,“ řekl generální manažer Lexusu Mark Templin. V této pravdě nás utvrdí zdokonalený podvozek GS 350, který dokonale drží na silnici, čímž je pro nás o mnoho snadnější řezat zatáčky. Vše lze dostat až na absolutní vrchol ve chvíli, kdy uvedete do provozu opravdu gigantní hudební systém Mark Levinson o 17 reproduktorech a výkonu monstrózních 835 wattů

Další část portfolia tohoto drsného vozu vystihuje tato věta: „S větrem o závod, ale při tom bezpečně.“ Jde vidět, že konstruktéři promysleli vše do sebemenšího detailu. Systém upozorňující na překážky, systém monitoringu mrtvých úhlů a hlídač jízdních pruhů patří mezi několik málo bezpečnostních prvků, přičemž poslední zmiňovaný proces je nabízen s aktivním zásahem do řízení (mírné točení volantu), který pomůže vždy udržet ten správný směr vaší jízdy.

Ať už budete přijíždět z dáli v paprscích zapadajícího slunce, či budete rozrážet molekuly kapek při dešti, vždy a všude bude toto spojení luxusu a síly tím pravým! Tento agresivně dokonalý model lze získat již od příštího roku, kdy bude uveden do sériové výroby. K dispozici bude pouze na americkém trhu a ve východní Evropě. Ačkoliv zatím nebyla stanovena přesná suma, diskutuje se o ceně mezi 900 tisíci a 1 milionem korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here