Le Meridien: Dobytí ráje nikdy nebylo snazší

1
1668

Na nejmystičtějším ostrově Pacifiku, obklopeni tyrkysovými vodami nezapomenutelné laguny, prožijete pozoruhodný únik od spěchu a všednosti. Hotel Le Meridien, pokládaný za jeden z nejunikátnějších hotelových komplexů, je obklopen okouzlující přírodou, které nelze nepodlehnout. Svoji pověst si vybudoval dokonalým smíšením francouzského šarmu s tradičním tahitským stylem.

Bora bora je vstupenkou do světa krásných tropických scenérií. Nevšední hotel Le Meridien dokazuje, že přepych lze vměstnat i do „chatrče“ z tvrdého dřeva a palmového listí. On to snad ani není hotel. Je to dlouhé spletité molo osazené útulnými bungalovy, které jakoby plují hladinou.

Blížíte se ke svému apartmá a dva metry pod Vámi vidíte tisíce zlatých třpytek, které v drobných vlnkách vykresluje zářící slunce. Interiér Vás trochu překvapí. Kdo by v  „chatrči“ čekal vířivou vanu nebo přehrávač DVD? Můžete se uvolnit v perličkové lázni a naslouchat šepotu vánku v listí na střeše. Apartmá je to trochu stísněné, žádné královské lože hotelu Burj al Arab. Svou zbraň hotel Le Meridien ukrývá někde úplně jinde. Tak například velká část podlahy je prosklená a odkrývá krásu Pacifikého oceánu. Pestrobarevné rybky, rejnoky i ostatní mořské živočichy tak můžete pozorovat přímo od jídelního stolu a po romantické večeři můžete rovnou z verandy vklouznout do tyrkysových vod kolem Vás.

Chcete-li zůstat nohama pevně na zemi, můžete si vybrat jeden z bungalovů ve stylu art deco. Postaveny mezi palmami, v plujícím stínu jejich velkých listů. Přepych soukromé pláže, nábytek z leštěného dřeva, žaluziová okna a zemité tóny textilií vykreslují prostředí, které byste mimo Francouzskou Polynésii jen stěží hledali. Nejsou tu ani silnice, ani dopravní špičky, jenom klid a uvolnění.

Ani na dobré jídlo se na Bora Bora nezapomíná. Miki Miki Bar s výhledem na slavnou Mount Otemanu slibuje zážitek, který v metropoli prostě neokusíte. Část restaurace je na pevnině, zatímco zbytek je vysunut nad hladinu. S krkem ověnčeným růžovými květy popíjíte místní drink, vdechujete vůni tropických plodů a necháváte přímořský vánek hladit Vaši opálenou tvář. Palmovým listím, které tvoří střechu i podstatnou část dekorace, se tiše proplétá proud čerstvého vzduchu a dotváří celkovou atmosféru. Vše působí velmi přirozeně, souzní s okolní přírodou, nic se nevnucuje. Všude jen dřevo, vyplétaná křesla, žádný moderní nábytek.

Součástí panenského resortu je i želví rezervace. Hosté tak mají jedinečnou příležitost v přírodním akváriu plavat na dotek s rejnoky, všemi druhy ryb žijících v Laguně a s želvími mláďaty, která tu nabírají síly a zkušenosti před odchodem do nekonečného oceánu. Den, který jste strávili plaváním v průzračné laguně společně s celou její podmořskou říší, odpočinkem a zábavou, můžete zakončit vyhlášeným barbecue přímo na pláži a přitom obdivovat plamenné slunce, jak mění oblohu v dechberoucí scenérii.

1 komentář

  1. Dobrý den,
    uvítal bych tu článek nebo spíše sérii článků zabývající se hvězdami z finančního světa Wall Street. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here