Bájné ostrovy krále Šalamouna

0
1598
Šalamounovy ostrovy tvoří více než devět set devadesát ostrovů, které se rozprostírají po délce tisíc pět set kilometrů jižně od rovníku. Jsou obklopeny tyrkysovým mořem s korálovými útesy a mnoha cestovateli jsou označovány jako “ráj na konci světa”. Na největším z nich – Guadalcanal s hlavním městem Honiar se dostanete letadlem a odtud pak dále na okolní ostrovy. I když je Guadalcanal největším z Šalamounových ostrovů, paradoxně právě on patří mezi ty nejméně navštěvované. Zde je vše přizpůsobeno takzvané „válečné turistice“, a proto si na „své“ přijdou hlavně milovníci zbraní, kteří budou zajisté potěšeni sbírkou z druhé světové války.
Mnohem atraktivnější a dobrodružnější jsou však okolní ostrovy. Při odletu z Guadalcanalu se vám naskytne jedinečný pohled na stovky rajských ostrůvků obklopených vlastními malými lagunami a odkryje se vám úchvatná barevná podívaná. Tmavá zeleň pralesů, bělostné pruhy písčin a pláží, azur korálových mělčin a temná modř hlubokých moří přímo vybízí vaši fantazii, aby se ponořila do těch nejkrásnějších exotických snů. Přivítá vás nádherná tropická příroda, kokosové palmy dosahující mnohdy ohromných výšek a samozřejmě nemohou chybět ani ti nejroztodivnější živočichové. Místní domorodci jsou velmi milí a vstřícní. Žijí v souladu s přírodou a živí se především rybolovem.
Při návštěvě Šalamounových ostrovů nelze vynechat západní provincii Marovo. Panenské laguny nabízejí jedinečné potápěčské lokality a bujné pralesy okouzlí každého návštěvníka. Tato oblast je vyhlášená úžasným potápěním a patří k nejkrásnějším místům na Zemi. Spisovatel a cestovatel James Michener ji nazval osmým divem světa. Je škoda, že přírodní divy světa nemají svůj prestižní žebříček, podobně jako 7 nových divů světa.
Pro ubytování vám doporučujeme Sanbis Resort, který je nejnovějším, nejoriginálnějším a také nejmodernějším rekreačním střediskem nacházejícím se v této oblasti. Leží téměř ukryt mezi všudypřítomnými kokosovými palmami a upozorní na něj pouze ze dřeva vystavěné přístavní molo jednoho z ostrovů vybíhající z písečné pláže do laguny s azurově modrou vodou. O nedostatek soukromí nemusíte mít vůbec starost, Šalamounské ostrovy obývá pouhých 545 tisíc obyvatel, kteří jsou vzhledem k pomalému rozvoji země téměř v polovině případů negramotní. Je ale fascinující, jak příjemní a přátelští mohou být.
Pokud se rozhodnete toto okouzlující souostroví jednou navštívit, vyhněte se zimním měsícům, protože v tomto období je oblast postihována silnými uragány. Tiché moře tak vytváří neuvěřitelný mořský příboj a husté deštné pralesy jsou bičovány vydatnými lijáky. Avšak v letních měsících, kdy jsou hornaté ostrovy prostoupeny rovníkovým sluncem, vytváří neodolatelnou kulisu přírodní dokonalosti. Základ ostrovů pochází z velké části ze sopečné činnosti, na některých ostrovech dokonce narazíte i na stále aktivní sopky. Často se z ostrovů tyčí i majestátné hory, nejvyšší Makarakomburu se nachází na hlavním ostrově Guadalcanal a je vysoká neuvěřitelných 2447 metrů.
Hledáte-li opravdové místo plné klidu s nádhernou přírodou a vstřícnými domorodci – jednoduše tropický ráj, pak jsou pro vás Šalamounovy ostrovy jako stvořené. A pokud rádi sníte, pak určitě budete mít pocit, že jste se ocitli v bájné zemi krále Šalamouna. Přijeďte a nechte se unést harmonií a kouzlem tohoto místa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here