Breguet: Stvořitel haute horlogerie

0
1498

Pro lepší pochopení významu firmy Breguet si na úvod přečtěte, jakými slovy vás Nicolse G. Hayek (CEO), uvítá do světa haute horlogerie v jejich současném katalogu.

Hodinářské značky zkoumají minulost a zaznámenávají vlastní historii, ale pouze Breguet zanechává stopu napříč veškerou evropskou kulturou a uměním. Produkováním nejvýznamnějších hodinářských klenotů světa si vytvořila takovou image, kterou ji závidí celé odvětví. I nejvýznamnější z konkurentů Breguet uznává ohromující přínos vynálezů této značky v posledních 200 letech.

Vše začalo v dávném roce 1747, kdy A. L. Breguet poprvé poprvé spatřil světlo světa. Zdá se, jakoby bylo od prvního okamžiku jeho jediným smyslem života stvořit hodinářskou legendu. Po založení společnosti v roce 1775 trávil většinu produktivního času v Pařízi, kde pro svou společnost Breguet a pro celý svět tvořil zlomové vynálezy ve všech oblastech náležících do procesu výroby hodinek. Díky němu a řadě dalších výjimečných osobností je firma Breguet vlastníkem patentů na automatický strojek, můstků vyrovnávajících nárazy či předchůdce chronografu. Jeden z nejvýznamějších milníků haute horlogerie, ke kterému se neodmyslitelně váže jméno této hodinářské legendy, je 26. červen 1801. Tehdy si 54letý A. L. Breguet nechal patentovat tourbillon. Od té doby uběhla spousta času a jeho firma je stále považována za nejvýznamnější ikonu svého oboru.

Když jste vlastníky jakéhokoliv mistrovského díla, řadíte se právem k osobnostem jako byl Napoleon Bonaparte, Marie Antoinette a Winston Churchill. Tito lidé totiž stejně jako vy oceňovali takové hodnoty a kvality, jež hodinky Breguet přinášejí.

Ptáte se jak je možné vybudovat takovou firmu? Upřímně, s filozofií, jakou Breguet má by bylo podivné, kdyby se vám to nepovedlo.

“Neustálé inovace v mnoha odvětvích technologie, stylu a prodeje dává velké hodinářské firmě její vitalitu. Stálé tvůrčí úsilí tak jako dodržování pravidel mechanické a vizuální integrity jsou tím, s čím firma Breguet pomohla vytvořit základy pro moderní hodinářství. Je to otázka cti, zůstat vždy o krok před dobou, zatímco si udržovat tradici trvalé elegance, krásy a dobrého vkusu. A to do takové míry, že se tato tradice může stát dědictvím a odkazem pro další generace.“

Výrobní centrum je situováno ve Vallée de Jonx, metropoli hodinářského umění. Naleznete zde stroje pracující s přesností na mikorny či prostředí pro kompletace mechanismů bez jakéhokoliv prachu. Ovšem nezbytné je i pracoviště, kde se pomocí rydel ručně gravírují součásti strojku i pouzdra, stejně tak i místo, kde se opět ručně a na speciální pánvičce „smaží“ kovové ručičky tak, aby získali modrou barvu. Jen si představte to mistrovské umění – jeden špatný pohyb hrotem na součástce, o sekundu delší doba vystavení ručičky žáru a úsilí přijde nazmar…

A. L. Breguet nikdy nevyrobil dvoje stejné hodinky a pro firmu, kterou založil, není žádný důvod tuto tradici porušit. Ať bude vaše zápěstí zdobit jakýkoliv skvost Breguet, vždy si tak můžete být jistí, že je naprosto jedinečný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here