Gumball 3000: Mekka všech řidičů

4
1996
5000 kilometrů, 3 kontinenty, 120 vozů, 8 dnů, 1 vzrušující dobrodružství a 5 exkluzivních videí připravených pro Vás na konci článku.
Zahoďte pohodlí Vašeho křesla, ulehněte do sportovního sedadla, navlečte se do bezpečnostních pásů a připravte se na GUMBALL 3000, každoroční story přetékající adrenalinem. Celý den se prohánějte po rozžhavených silnicích a v noci se bavte se začínajícími herečkami, skateboardovými profesionály, popovými hvězdami, princeznami nebo těmi nejdrsnějšími závodníky. Přes den dlouhý vytrvalostní závod a večer neobyčejná party v režii top DJ´s, každý den na jiném místě. Sevřete volant auta svého srdce a zařaďte se společně s Porsche, Ferrari, Lamborghini a dalšími žihadly před křídovou čáru s nápisem start. Kolem Vás dusají tisíce a tisíce koní a není to jen šedý dým z pneumatik, který zahušťuje atmosféru. Je to vůbec ještě krev co Vám teď koluje v žilách? Nebo je to vysokooktanový benzin?
První žhavá honička takového formátu se rozjela roku 1999. Adrenalinovou šílenost mají na svědomí manželé Maximillion & Julie Cooper. Začalo to „nevinně“, když si na první Gumball sezvali 50 svých přátel s jejich nadupanými mazlíčky. Po sedmi leté tradici Gumball přitahuje i hvězdy ze širokého spektra světových celebrit. Jména a kapely jako Snoop Dogg, Tony Hawk, Adrien Brody, Jodie Kidd, Pink, Blink 182 a mnoho dalších nejsou na seznamu startujících ničím vyjímečným. Skateboardingová legenda Tony Hawk s naladěnou stanicí MTV proniká ulicemi Bankgoku a jeho zpětným zrcátkem se neustále mihá růžové Lamborghini zpěvačky Pink. Jde o skutečnou podívanou.
Chcete se závodu zúčastnit a na ono růžové Lamborghini si posvítit vlastními světlomety? Pak, i když nejste světoznámou osobností, pro Vás máme dobrou zprávu. Jsou potřeba jen 3 kvalifikační podmínky: 1) vlastnit vůz 2) Váš vůz by měl dosahovat parametrů zmíněného Lamba a 3) zaplatit startovací poplatek 28 000 liber + benzín, což by při splnění bodu č.2 neměl být takový problém. Drsná jízda může začít.
Zatímco policisté a organizace starajíc se o bezpečnost komunikací kroutí hlavami, davy přihlížejících šílí. Mají jedinečnou možnost nabažit se vůně spálené gumy a vidět tolik krasavců pohromadě. Blesky fotoaparátů pobíhají po roztřpytěných supersportech a pasují je do role svůdných topmodelek. Vytrvale pronásledujete Porsche před sebou a koutkem oka vnímáte vzrušené fanoušky jak tvoří mantinely městských křižovatek.

Někteří Gumball odsuzují, jiní nervózně odpočítavájí dny. Bohužel jsou i případy, kdy se mezi závodníky objeví opravdoví piráti silnic. Proto organizátoři důrazně apelují na řidiče, aby skrze kontinenty uháněli s maximální opatrností a případnou ujmu způsobili výhradně a jen sobě. Pořadatelé chtějí, aby z akce bylo příjemné pozdvižení a ne terč kritiky a zdroj obav mnoha motoristů.

Samozřejme překročení povolené rychlosti se od této akce i v rámci bezpečnosti očekává a zdá se, že policisté jsou na závodníky často krátcí. Přece jen pro někoho s autem za 7 milionů není pokuta v řádu 10 000 ránou pod pás. A tak v televizních zprávách vidíme dálnice poseté silnými stroji, sem tam nějakého policistu jak staví Ferrari Enzo a usměvavého řidiče v koženém saku, který dostává první zářez. Záleží ovšem, ve které zemi se zrovna nachází a na tamních justičních pravidlech. Pár jedinců zatknou do vazby a některým napaří mnohaciferné pokuty, zatímco jiní trasu proletí bez postihu. Spíše než o snahu pozabíjet se ve vysokých rychlostech jde především o nevšední zábavu.
Vše nasvědčuje tomu, že rok 2007 bude zdobit více než stovka motoristických klenotů na trase Londýn – Bejrút. Místa jsou stále volná… Zhluboka se nadechněte. Tepová frekvece rytmicky trhá s celým tělem. Vytočené motory dunivě křičí jako armády Huronů, jen mnohem naléhavěji. Chystá se opravdové peklo. Výfuky jsou rozžhavené, hustý kouř z pneumatik se vznáší všude kolem a na Vašem rameni sedí sám Lucifer. START!!! Prudká akcelerace nekompromisně rozmazává zorné pole. Dalších 8 dní to budete jen Vy, skupina neohrožených a 5000 kilometrů asfaltu. Vítejte na planetě GUMBALL 3000.
PS: Pokud jste milovníci rychlých strojů, níže najdete všechny související články a ještě o něco níže již slíbená exkluzivní videa.

4 KOMENTÁŘE

  1. No jen jsem se chtěl zeptat jelikož jsem plánoval o koupi Nissana skylina gtr 500 tak jestli si myslite že bych gumball moh jet a neudělat si jen ostudu,ale myslím že skylinea skoro nikdo nemá tak by to mohla být dobrá zábava co vy na to?

  2. Myslím, že to můžete jet s čím chcete a bez ostudy, jedna posádka jezdí gumball v cca 30 let starém citroenu s maximalkou asi 80 km/h

  3. Vím že se může strhnout palba na mojí hlavu ale tyto lidé nepatří mezi mé favority, je to banda zhýralců bez jakékoliv zodpovědnosti k této planetě či k čemukoliv jinému krom sebe … je dobře jim maximálně šlapat na paty. fandí jim spíš mladí nerozvážní idioti co dřív nebo později někoho na silnici zraní nebo zabijí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here