Luxusní tour po divech světa

0
1340

S takovou nabídkou nyní přichází prestižní přepravní společnost Paramount Business Jets. Měsíční cestu, ve vzduchu na palubě letounu Boeing 737 Business Jet, na zemi v nejluxusnějších destinacích, si může naráz užívat 16 lidí. Každý jednotlivec zaplatí 356 250 dolarů (téměř 7 milionů korun), celková částka za celou skupinu dosahuje 5,7 milionu dolarů (110 milionů korun). Společnost tento jedinečný výlet snů nabízí všem: ať už jednotlivým dobrodruhům, partnerským dvojicím a rodinným skupinám, ale zdůrazňuje i vhodnost pro špičkové manažery jako skvělou team-buildingovou příležitost.

Samotnou exkurzi po velkolepých stavbách za doprovodu kvalifikovaných průvodců doplňují i ostatní kratochvíle v daných destinacích, kde si účastníci zájezdu mohou užívat nakupování i tématické oslavy připravené přímo pro ně. Ale ani ve vzduchu nezůstává cestujícím odepřen luxus, na nějž si tak lehce zvyknou v pozemních letoviscích. Přímo na palubě mají k dispozici nejlepší maséry, kuchaře, instruktory jógy a ostatní vysoce profesionální personál.

Letoun startuje na newyorském letišti JFK, aby se vypravil směrem ke starému kontinentu na první zastávku v Římě. Italská metropole jako kolébka moderní společnosti, vědy  i umění ve svém jádru ukrývá první z cílů této exkurze, a sice Koloseum. Téměř 2000 let stará památka, která kdysi dokázala pojmout až 80 000 diváků, ani po tisíciletích nepřestává fascinovat svou majestátností.

Z Itálie pilot navádí Boeing do nedalekého Egypta, aby si jeho svěřenci mohli prohlédnout světoznámé pyramidy v Gize. Ta nejvyšší z nich, Cheopsova pyramida, si podle serveru History.com více než 4000 let držela prvenství v nejvyšších budovách světa a byla překonána až v 19. století.

Další přistání je v jordánském Ammanu, odkud se skupina vypraví do skalního města Petra. Budovy vytesané v pískovci nepřestávají fascinovat turisty z celého světa. V době největšího rozkvětu zde žilo 30 000 lidí.

Z metropole Jordánska se dále pokračuje do exotického města Ágra. Nedaleko totiž zdobí okolí jeden z největších klenotů muslimské architektury. Tádž Mahal byl postaven v 17. století tamějším vládcem Šáhdžáhánem na počest jeho zesnulé manželky. Vyslovil se tenkrát, že chce postavit něco, čemu se nevyrovná nic na světě, což se mu zaručeně podařilo.

V leteckém plánu samozřejmě nešlo vynechat ani zastávku v Číně. Velká čínská zeď táhnoucí se 4000 mil slibuje jedinečný zážitek pro všechny účastníky, kteří se následně zdrží v Pekingu při prohlídce Zakázaného města i zkoumání asijského života a kultury.

Nyní nastal čas změnit kontinent, pilot míří vzdušnou čarou k australským břehům a přistává ve městě Cairns. Cestovatelé se na lodi přesouvají k Velkému bariérovému útesu, kde sídlí na 1500 různých druhů ryb. Dobrodružnější část skupinky spolu s potřebným vybavením skáče do vody, aby si užila úžasný podvodní zážitek, zbytek zůstává ve člunu a obdivuje odtud přírodní krásy.

Po několika dnech odlétají turisté do brazilského Rio de Janeira. Pokud si návštěvu dobře načasují, mohou si zde užít jednu z největších světových oslav. Hlavní příčinou této zastávky je ale přirozeně socha Krista tyčící se nad městem.

Přesně měsíc od startu z letiště JFK luxusní Boeing končí svou cestu na jeho přistávací dráze. Z letadla vystupuje 16 nadšených cestovatelů, kteří si jeden přes druhého neustále připomínají své nejpůsobivější zážitky. A věříme, že z nekonečných dojmů bude opravdu těžké nalézt ten úplně nejlepší. Jak řekl jeden z vedoucích pracovníků společnosti: „Toto by mohl být ten nejpozoruhodnější, nejextravagantnější a nejexotičtější výlet nabízený soukromou charterovou společností.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here