Ostrov Vancouver: Drsná divočina, kterou si přivezete domů

0
1944

Už jste nabažení dovolených typu „all inclusive“ v přepychovém resortu daleko od reality a chcete si kromě opálení a pár kil navíc přivézt domů nějaký ten nezapomenutelný zážitek? Tip, který jsme pro vás našli, vás určitě nezklame. Ať už se na ostrov Vancouver vydáte v zimě nebo v létě, zapomeňte na nudu. I když fyzicky budete možná příjemně unaveni, pro vaši psychiku pobyt zde přinese blahodárný odpočinek od uspěchaného života a celkovou regeneraci.

Ostrov Vancouver, který byl v minulém roce v Top 10 ostrovů časopisu Travel + Leisure umístěn na šestém místě (viz článek zde), se nachází u jihozápadního pobřeží Kanady. Omývá jej Pacifický oceán a je částí Britské Kolumbie. Už na mapě pochopíte, že patří mezi ty větší ostrovy světa – je 460 km dlouhý a až 80 km široký. Ostrov nespojuje, i přes malou vzdálenost s kanadskou pevninou, žádný most. Dostanete se na něj buď trajektem nebo letadlem z některých kanadských měst a amerického Seattlu.

Určitě byste nejdříve neměli vynechat návštěvu hlavního města Victoria, které vás překvapí zřetelnými stopami vzdálené minulosti. V muzeích jsou dochována bohatá dědictví původních národů a umělecké cítění kosmopolitního města je zřejmé z množství divadel, filharmonie, opery nebo baletu. Pro svou bohatou flóru je hrdě Victoria nazývána „městem zahrad“ a také často hostí významné sportovní soutěže, naposledy fotbalový světový šampionát do dvaceti let. Nyní už je ale čas jít vzdát holt přírodě.

Pozorování medvědů grizzly nebo velryb je jedním z lákadel, kterým ostrov získává stále nové a nové turisty. Tyto výjimečné výlety jsou také připomenutím přírody kolem nás. Zvířata vzbuzující respekt a obdiv zde máte opravdu na dosah a jen každý zvlášť dokáže specificky popsat pocit, který v takové blízkosti pocítil. V každém případě věřte tomu, že tohle ve vás zůstane navždycky. Pozorování jsou součástí několikadenních výletních balíčků, nebo je možné absolvovat je odděleně. Jednodenní pozorování medvědů grizzly se pohybuje od 250 kanadských dolarů (cca 4310 Kč).

Pokud si vyberete pro návštěvu tohoto magického místa zimní období, připravte se na lyžování svých snů. Největší lyžařský areál ostrova Mt. Washington na vás česká s perfektně upravenými sjezdovkami, snowboardovým parkem a úžasnou scenérií pro absolutně relaxační běžkaření. Jedete na místo, kde sníh bývá někdy nejhlubším na světě. Na vrcholcích se vám při jasném dni odkryje pohádkové panorama, kdy dohlédnete až na hory na pobřeží. K tomu nádavkem atraktivní pobřežní klima. Na přeplněné vleky českých hor si ani nevzpomenete.

Léto pak ostrov vítá barvami, které doplňuje veselými festivaly a kdy výjižďkami vlakem nebo lodí budete stále objevovat nová místa a aktivity, které vás nenechají klidnými. Ať už to bude rybaření, potápění, výpravy na horském kole nebo kempování v přírodě. V divočině se také můžete naložit do horkých pramenů, které mají léčivé účinky.

Vysloveným rájem je ostrov pro všechny golfisty, a to ve všech ročních obdobích. Může nabídnout až na 50 různých golfových hřišť, kdy výhled bude zpříjemňovat hluboký oceán a zasněžené vrcholky hor. Golfová hřiště se zřídkakdy zavírají, i když na kanadské pevnině mrzne a vše pokrývá sněhová přikrývka. Zde na ostrově totiž můžete hrát golf díky jeho klimatickým podmínkám i na Nový rok.

Ubytování si můžete vybrat dle svého gusta. Pobytu v hotelu byste ale mohli později litovat. Jsou zde i vybavené kouzelné chaty, rybářské noclehárny nebo farmy pro hosty, které vaši dovolenou už jen náležitě doplní. Když už jste se totiž dostali tak daleko, proč byste nemohli být tak blízko?

Na závěr snad jedno místní rčení: „Ostrov Vancouver je místem, kde je příroda chráněna a kde historie nespí.“ A tak doufáme, že jsme vás inspirovali k dovezení kousku své historie, ve které může mít i čas strávený na tomto kraji světa své místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here