Fascinace Speciál: Dubajské šílenství I. část

0
1514

Al Furjan
Na 560 hektarech jihu Dubaje se staví 4000 nových domů pro více než 90 000 obyvatel. Al Furjan bude rozdělen do čtyř čtvrtí, z nichž každá má svá obchodní centra, hotely i zábavní park. Fáze 1 zahrnuje nemocnici, dvě školy a prvních 800 vil, které byly rozprodány za první tři dny po nabídnutí kupních práv k nemovitostem.

Ibn Battuta Mall
Bylo dokončeno v květnu 2005 a stalo se největším nákupním centrem na Zemi. Architektura sleduje cesty slavného arabského mořeplavce a cestovatele Ibn Battuty, který ve 14. století proplul křížem krážem celý Indický oceán. Na rozloze 32 hektarů je zbudováno šest obrovských nádvoří – čínské, indické, perské, egyptské, tuniské a andaluské, 265 rozlehlých obchodů a restaurací, Grand Multiplex s 21 kinosály a IMAX. Jedná se tak současně i o největší zábavní centrum na středním východě.

The Gardens
Na rozloze 220 hektarů parku je 129 rezidentních domů, které nabízí luxusní bydlení pro 10 000 obyvatel. Je to vlajková loď developerské společnosti Nakheel, která stojí za tvorbou všech 14 megavizí Dubaje. The Gardens se nachází v sousedství nákupního centra Ibn Battuta Mall a jsou nejexklusivnějším bytovým komplexem na dubajské pevnině.

Discovery Gardens
V roce 2008 bude dokončena výstavba 291 domů s celkovým počtem 26 000 bytových jednotek. Na ploše 240 hektarů roztažených do délky 6 km bude šest zcela nových čtvrtí. Jsou určeny mladým rodinám s více dětmi. Součástí tohoto supermoderního sídliště bude 13 velkých bazénů, 5 ploch s tenisovými kurty, 10 basketbalových hřišť a 10 víceúčelových hřišť.

International City
Vzdáleno 12 km od mezinárodního letiště v Dubaji je nově dostavěné mikro město. 9 sektorů, které jsou architektonicky postaveny do slohu devíti různých světových velmocí jako jsou Čína, Anglie, Francie nebo Rusko. Procházíte se tak celým světem v jediném městě. Na ploše 300 hektarů je více než 380 domů s téměř 30 000 bytových jednotek. International city je postaveno v blízkosti jezera Al Warsan, které je domovem pro 185 různých druhů ptactva.

Jumeirah Heights
Letos Nakheel položil základní kámen komplexu, který bude srdcem nového Dubaje. Postaven na promyšleném systému vodních kanálů bude v dostupnosti 15 minut vozem od atrakcí jako nákupní centrum Ibn Battuta, dubajský přístav nebo pětihvězdičková dubajská třída s nejluxusnějšími hotely planety. Domovem bude pro 12 000 obyvatel.

Waterfront
Pokud vám některý z předešlých projektů vzal dech, pak si rychle sedněte, protože na závěr první části Fascinace Speciál jde do tuhého. Dva roky nepřetržitého plánování největších světových architektů, inženýru a stavitelů, dalo vzniknout projektu Waterfront, zcela nové oblasti Dubaje. Celkovou rozlohou bude větší než Manhattan a Bejrút dohromady. Do roku 2020 je totiž plánováno z pouště postavit zcela nové město o rozloze megalomanských 14 000 hektarů, které bude z poloviny postaveno na nově vytvořených megaostrovech dubajského pobřeží a bude domovem pro 1,7 milionu obyvatel. V současnosti je již budován 80 km dlouhý Arabský kanál, který bude hlavní tepnou pevninské části Waterfront. Chloubou bude jedna z nevyšších staveb planety, budova Al Burj. Do oblasti Waterfront bude spadat i třetí pokračování ostrovů The Palm, o kterých píšeme v druhé části Fascinace Speciál.

Druhou část Fascinace Speciál: Dubajské šílenství si můžete přečíst zde

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here