Fascinace: Za dobrodružstvím do ledového království

0
1125

Tento ledový „ekocamp“ je první svého druhu – bezkonkurenční bílé dobrodružství, které potěší všechny ekologicky smýšlející návštěvníky – zejména maximální využití sluneční a větrné energie, upřednostnění místních či spíše polomístních (jižní Afrika) potravin a zodpovědné odvážení veškerého odpadu každou sezónu, díky němuž zde budou moci obdivovat přírodní krásy i další generace.

Nepředstavujte si svůj pobyt s krumpáčem, s ním si stavíte iglú, v jedné ruce a s prutem, kterým se snažíte ve zmrzlé vodě ulovit nějakou tu rybku k snědku, v ruce druhé. Kensington Tours se o své zákazníky rozhodla postarat opravdu zodpovědně a poskytnout jim veškerý komfort, který je jen na jižním pólu možný. Ke spaní je zde připraveno 6 menších vyhřívaných stanů, postavených vedle 2 velkých, v nichž naleznete jak společenskou místnost a kuchyni, tak i jídelnu provoněnou specialitami připravenými uznávaným kuchařem.

Mezi nejzajímavější kratochvíle, jimiž si zde můžete velmi příjemně krátit chvíle, patří kite lyžování, horolezectví, „ledolezectví“, slaňování se do trhliny, let k jižnímu pólu a setkání s 12tisícovým hejnem tučňáků. Nemusíte být zkušený průzkumník, abyste zažili spoustu dobrodružství a zábavy, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Především se jedná o jedinečnou možnost proniknout do míst, která byla ještě donedávna běžným smrtelníkům nepřístupná, vyhrazená pouze pro zkušené odborníky, vědce a badatele.

Nyní máte i vy příležitost kochat se krásou panenské nedotčené krajiny a volně žijícími zvířaty v ní, aniž byste se museli bát o své bezpečí či pohodlí. Postarají se o vás vyškolení profesionálové a pohodlí vám zajistí luxusně vybavený camp. Cena za tento zážitek se pohybuje od 10 000 až po 50 000 amerických dollarů, které zaplatíte, pokud si vyberete exkurzi dlouhou 12 dní.

Celá cesta začíná v Cape Town, kde jste seznámeni se všemi nutnými informacemi. Následuje seznamovací koktejlový večírek v luxusním hotelu skýtajícím vše pro příjemně strávený večer a noc. Další den se nese ve znamení poznávání krás tohoto druhého nejoblíbenějšího města jižní Afriky. Kromě návštěvy vězení Nelsone Mandely, máte možnost zúčastnit se i vinařského výletu, potápět se s bílými žraloky či utratit peníze v obchodě s diamanty.

Nasyceni krásami jižní Afriky nasednete do letadla, které vás během pěti hodin přemístí na Antarktidu do ruské vědecké základny, kde už na vás budou čekat speciální čtyřkolky, jež vás zavezou do campu. Při objevování okolní krajiny určitě oceníte nepřetržité denní světlo, které zpříjemní program ušitý přímo na míru vám a dalším 11 dobrodruhům.

Nabízí se možnost návštěvy kolosálních ledových struktur tvořících jakési vlny, jimiž můžete procházet, kochajíc se krystalově modrým jezerem spočívajícím opodál. Po tomto výletě následuje zasloužený večerní relax ve vyhřátých stanech a gurmánské potěšení pro vaše vyhládlé žaludky. Další den se letí za tučňáky, dvouhodinový let nad ledovými vrcholky se skoro vyrovná zážitku ze setkání se s obrovským stádem tučňáků. Mezi další možnosti vyžití patří návštěva ruské výzkumné stanice, kde vám odhalí některá tajemství obestřená kolem výzkumu Antarktidy, či již zmíněné kite lyžování, horolezectví, návštěva sauny, unipolární výlet na vlastních saních za doprovodu zkušených polárníků a mnoho dalších neuvěřitelných dobrodružství, o kterých jste doteď jenom snili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here