Kate Curran: Žena, která se našla

0
1646

Kate Curran byla do nedávna naprosto obyčejnou ženou. Zastávala důležitou pozici ve firmě General Electric a na první pohled vedla úspěšný a spokojený život. Avšak během chvíle se nečekaně vše obrátilo vzhůru nohama. Kate přišla během půl roku o oba své rodiče i bratra. Přesto bolest ze ztráty milovaných nebyla tím, co ji hluboce poznamenalo a převrátilo vše naruby.  Byla to poslední slova její matky.

“Měla jsem fantastický život.” Tato krátká věta donutila Kate hluboce se zamyslet sama nad sebou.

“Neřekla dobrý život, nebo moc dobrý život, ale fantastický život. Uvědomila jsem si, že budu muset ve svém životě udělat nějaké opravdové změny, pokud chci být schopna říct to samé na konci svého života.”

A tehdy Kate přesně pochopila, o co v životě běží – prožít jej skutečně naplno a šťastně. Ale uvědomění si této skutečnosti je samozřejmě jen prvním krůčkem. Důležitější otázkou je – jak toho dosáhnout? Co nás dokáže naplnit natolik, abychom na sklonku svého života ničeho nelitovali a odcházeli s pocitem perfektně prožité každé chvíle?

I Kate si tuto otázku musela položit. Rozhodla se ji radikálně vyřešit – dát výpověď a ukončit svoji úspěšnou kariéru, která ji zkrátka dostatečně nenaplňovala. Vydala se do světa s jediným cílem – najít ten pravý smysl svého života. Spolupracovala i s odborníkem na hledání zaměstnání a krůček po krůčku začala postupovat po té správné cestě. Kate prý velmi pomohlo navrátit se k sobě samé – popřemýšlet o svém mladším já a jeho snech a plánech. Zkoušela další nejrůznější cvičení, cestovala a rozmlouvala s lidmi. A pak své poslání našla.

Cestování ji inspirovalo k založení organizace ‘The Giving Project’, která se snaží nejrůznějšími způsoby pomáhat lidem z rozvojových zemí. Stavět silnice, školy… jednoduše pomáhat těm, kteří to potřebují. A její odměnou není ‚jen‘ hezký pocit z konání dobra. Kate Curran především našla cestu, která ji osobně doopravdy dokáže neskutečně naplnit a dopřát jí ten překrásný pocit, že doopravdy žije a bude se mít za čím ohlédnout. Vědomí, že to dokázala a dala svému životu skutečný smysl.

„Můj nový život mi dal mnohem větší odměny, než jsem si vůbec dokázala představit.“

Cesta, kterou se vydala Kate, je neuvěřitelně ušlechtilá a laskavá. Přesto jsme samozřejmě každý jiný, a proto bychom se měli vydat za svými vlastními sny a žít svůj život tak, abychom i my okusili pocit naprostého uspokojení. Je snad vaší vysněnou cestou svět, který Kate opustila? Chcete stát ve vedení úspěšné firmy? Pak neváhejte a udělejte proto vše! Na každého z nás čeká jiný cíl. A svět potřebuje každého z nás – úspěšné obchodníky i dobrodějce. Hlavní je, nenechat se životem stáhnout do míst, která nám vlastně vůbec nic nedávají! A proto pokud jste snad uvízli v nezajímavé fázi svého života, na nic víc nečekejte! Následujte Kate a najděte své vlastní skutečné štěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here