Co byste měla vědět, než se objednáte na plastickou operaci?

0
2691

Trápí vás menší poprsí nebo se na vaší tváři začaly objevovat první známky stárnutí? Jestli přemýšlíte o zkrášlení pomocí plastické chirurgie, tady je pár věcí, které byste předtím měla vědět.

Rekonvalescenci rozhodně nepodceňujte

Příroda vám možná nenadělila tak bujné poprsí, jaké byste si přála, nebo vám po dětech ňadra znatelně poklesla a už s nimi nejste spokojená. V takovém případě vám nepomohou zázračné doplňky stravy a cviky na prsa jim původní vzhled také nenavrátí. Naštěstí existuje plastická chirurgie, která vám k vysněnému dekoltu pomůže. Počítejte ale s tím, že po samotném zákroku budete zhruba 6 týdnů v rekonvalescenci a jak výsledek nakonec dopadne, záleží také na vás. Ať už si necháte zvětšit poprsí implantáty nebo vlastním tukem, vaší nepostradatelnou pomocnicí při hojení se stane elastická podprsenka, a to po celou dobu rekonvalescence.

Štíhlé tělo už napořád?

Pokud vás trápí větší bříško, zadek nebo bojujete se širokými stehny a přemýšlíte o liposukci, uvědomte si, že ani plastická chirurgie není všemocná. Aby byl zeštíhlující efekt co nejdelší, je důležité, abyste i po operaci dodržovala zdravý životní styl, jinak se vám tukové polštáře brzy vrátí. Zaměřte se na zdravější jídelníček a pravidelný pohyb. Nemusíte trávit hodiny v posilovně ani držet drastické diety. Úplně stačí, když víc zapojíte do denního režimu chůzi a vyhnete se tučným a uměle doslazovaným potravinám. Díky operaci získáte větší motivaci a vězte, že kromě toho, že získáte hezčí tělo, se také budete cítit sebevědoměji a zdravěji.

Nechte si poradit od zkušeného chirurga

Velmi důležitou součástí celého zákroku je i konzultace s plastickým chirurgem, který bude zákrok provádět. Připravte se i na variantu, že vám chirurg navrhne trochu jiné řešení, než s jakým jste původně počítala. Například v případě hezčího bříška můžete zjistit, že kromě tuku máte po porodu diastázu a místo samotné liposukce vám chirurg navrhne abdominoplastiku, tedy sešití břišní stěny. Konečné rozhodnutí je samozřejmě vždycky na vás, ale buďte k návrhům řešení ze strany chirurga otevřená.

Získejte zpět ztracené sebevědomí

Čas je neúprosný, a tak se dřív nebo později začnou na vašem obličeji objevovat vrásky. Roli hrají v tomto případě geny i vaše životospráva. Dobrou zprávou ale je, že s drobnými nedostatky si šikovný plastický chirurg hravě poradí. Doba rekonvalescence bývá u dermatologie kratší, a to zhruba 2-3 týdny v závislosti na typu zákroku. Nejčastějšími operacemi jsou lifting obličeje, zvednutí očních víček nebo zvětšení rtů. Jizvy jsou prakticky neznatelné, ale počítejte s tím, že i v tomto případě budete muset dodržet klidový pooperační režim, aby se tělo dostatečně zregenerovalo. Zákrok plastického chirurga vám rozhodně zvedne sebevědomí a budete se cítit lépe po všech stránkách. Nezapomínejte ale na to, že ke konečnému výsledku přispějete i vy sama.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here