Fascinace: Designérské BMW Mini pro charitativní účely

0
1322

Před několika dny, konkrétně 17. července tohoto roku proběhl ve Vídni na Radničním náměstí další ročník charitativní akce s názvem Life Ball. Jedná se o největší evropskou charitu zaměřenou na boj proti viru HIV. Pro BMW Mini je tato událost již tradicí, a proto se tento jubilejní desátý rok rozhodl řádně oslavit.

Mini od BMW je jedním z hlavních protagonistů této akce již od roku 2001. Každý rok si Mini vezme do parády jeden ze světových módních návrhářů a oblékne ho do netradičního, všemi obdivovaného kabátu. Tento model se pak slavnostně vydraží a částka putuje výhradně na účely této charity.

Všechny minulé ročníky ukazují, že se nejedná o žádné fiasko a manýry bohatých. Loňský ročník byl velmi úspěšnou a podařenou akcí. Life Ball Mini 2009 se pochlubil leopardím kabátem v růžovo-černé barvě. Tento divoký motiv navrhli pro Mini v otevřené kabrio verzi designéři Ricin Phillipe a David Blond. Jejich inspirace vycházela z hudebního světa, a to konkrétně od zpěvačky Katy Perry a jejího provokativního songu I Kissed a Girl.

I další uplynulé roky se ale mohou pochlubit zvučnými jmény. V roce 2003 se Miniho ujal Missoni, roku 2004 Ferré, v roce 2005 měl Mini čest dokonce se samotným Versacem, roku 2006 s Dieselem, Mario Testio se Miniho ujal v roce 2007 a 2008 byl svěřen do rukou designérům z Agenta Provocateura. Výnos z aukcí těchto let se pohybuje kolem částky 500 000 eur.

Letošní akce byla přece jen o něco slavnostnější. Tím, že Mini slavil desáté výročí spolupráce s Life Ball, byly vytvořeny dokonce tři modely pro dražbu a osloveny byly skutečné hvězdy módního světa.

O první model se postaral kreativní ředitel značky Calvin Klein. Francisco Costa si k realizaci svých vizí vybral nejnovější Mini na trhu. Jedná se nový Mini Countryman, který byl oblečen do černočerné matné elegance s reflexním logem značky na boku Countrymana.

Americká módní návrhářka původem z Belgie Diane von Furstenber si vzala do parády Mini Hatch a fantazií skutečně nešetřila. Minimu sice ponechala jeho neodpáratelnou červenou barvu a bílou střechu, kapota je ale obsypána různě barevnými vznášejícími se rty.

A do třetice Kenneth Cole, který čaroval na Mini Cabrio. Ten propůjčil Minimu lesklý stříbrný povrch z kartáčovaného kovu a přes 8 000 ručně přidělávaných patentků. Uvnitř se Mini může pochlubit i krystaly od Swarovského.

Sběratelský kousek od Calvina Kleina byl vydražen za 40 000 euro. Dražby zbývajících dvou modelů se uskuteční na akci amFAR. Výtěžek ze všech třech modelů jde samozřejmě na konto amFAR a bude použit na boj proti zákeřnému viru HIV, respektive na jeho výzkum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here