Jordan Romero: V pouhých třinácti letech na vrcholku světa

2
1348

Obrovský a hrozivý vrcholek Mount Everestu láká spoustu dobrodruhů. Sen o stanutí na samotném vrcholu světa měl i Jordan – již ve svých devíti letech. Když se o svém snu zmínil otci (který je mimochodem sám záchranář a horolezec), slyšel samozřejmě důrazné ne a sáhodlouhé pojednání o všech číhajících nebezpečích. Mladý Jordan se ale ničeho nezalekl.

Proč by se také měl nechat odradit? Jordan si správně uvědomil, že nechat se vyděsit není tou nejlepší cestou, kterou si v životě můžeme vybrat. Je přece ještě jiná možnost – a to překonat strach i všechny čekající překážky! Připravit se, jít si tvrdě za svým a pak uspět!

A tak Jordan teprve ve svých devíti letech začal tvrdě trénovat, aby jednou sám mohl pokořit onen nedosažitelně vysoký a nebezpečný vrcholek. A to se také povedlo! Jeho neskutečné odhodlání, duševní i fyzická síla i odvaha slaví obrovský úspěch. Třináctiletý Jordan překonal původního nejmladšího rekordmana o celé tři roky.

Ale jeho úspěchy začaly již mnohem dříve. Mount Everest není jediným cílem, který si tento odvážný mladík vzal do hlavy. Nebezpečný výstup na Everest je nakonec vlastně jen krokem k dosažení dalšího úspěchu – Seven Summits. Seven Summits je snem všech horolezců – jedná se o pokoření všech sedmi nejvyšších bodů všech kontinentů. A Jordan jich má za sebou již neuvěřitelných šest. Je až neuvěřitelné, co tak mladý člověk dokáže, pokud si něco skutečně vezme do hlavy!

První bod ze Seven Summits zvládl Jordan ve svých deseti letech – tehdy zdolal Killimanjaro. Odvážně stoupal po dalších a dalších vrcholech a nyní mu zbývá jeden jediný, a to Antarktida – Mount Vinson. Pokud ale Jordan dokázal v tak mladém věku zdolat neskutečnou výši i smrtící chlad Mount Everestu, jistě si poradí i s posledním úkolem. Světu již jasně dokázal, že si za svým cílem dokáže jít jakkoliv složitou cestou!

Sám Jordan je na první pohled neskutečně cílevědomou a silnou osobností. Těžko uvěřit, že vůbec může být tak mladý! Ale velikost ducha očividně nezáleží ani na velikosti, ale ani na věku! Všechno je zkrátka v odhodlání a vytrvalosti. Asi každý by se o těchto slovech mohl něco naučit od tohoto jedinečného chlapce, který pokořil horu, která si každoročně vyžádá životy dospělých dobrodruhů.

Jordanovo zapálení a nadšení mu však nepřineslo “jen” úžasný světový rekord. Již před výstupem na Mount Everest byl Jordan mediálně známý, má své vlastní sponzory a je na té nejlepší cestě strávit život na dobrodružné vlně, kterou si sám vybral. Jednoduše nám všem ukazuje, že nejen cesta na Mount Everest je zdolatelná. Že s odhodláním a snahou každý z nás může dosáhnout svých vlastních snů! Ať už je mu deset anebo šedesát!

2 KOMENTÁŘE

  1. velký obdiv … neuvěřitelné, co dokáže takový mladý kluk když si veme něco do hlavy. A nejvíce díků patří asi jeho otci, který ho podporoval a motivoval na jeho cestě k úspěchu …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here