Fascinace: Asus, další hráč na poli tabletů

0
1402

Asus, tedy v poslední době výrazný prodejce notebooků, na této výstavě předvedl své prototypy nesoucí označení Eee. Bude se samozřejmě jednat o extrémně lehká zařízení určená pro co nejjednodušší přenášení z místa na místo. Jestliže jste si všimli množného čísla, vaše domněnky jsou naprosto správné. Název Eee neponese pouze jeden produkt, nýbrž tři produkty, z nichž každý bude tak trochu jiného zaměření.

Jako první vám představíme tablet nesoucí označení Eee Pad 121 (čtený jako twelve-one, tedy 12,1). Již samotný název nám napovídá, že tento výrobek bude disponovat 12,1 palcovým dotykovým displayem, kterým bude možno zařízení kompletně ovládat. Srdcem celého tabletu bude velmi úsporný procesor Intel core 2 duo , jenž zajistí svižný běh celého zařízení. Jako operační systém bude použit velmi známý systém Microsoft Windows 7 Home premium zaručující stabilitu a také uživatelskou přívětivost tohoto tabletu. Eee Pad 121 bude samozřejmě vybavený 3g technologiemi a sběrnicemi pro komunikaci s různými periferiemi. Na základě použitých hardwarových i softwarových komponent výrobce uvádí, že zařízení je možné na jedno nabití interního akumulátoru provozovat až 10 hodin, což je velmi uspokojivý údaj. K tomuto tabletu bude po uvedení na trh také možno dokoupit dokovací stanici, jenž z Eee Padu 121 rázem udělá netbook s hardwarovou klávesnicí.

Jako druhé zařízení Asus uvedl Eee Pad EP 101 TC, jenž má o poznání menší display s úhlopříčkou ‚pouhých‘ 10 palců. Na druhou stranu je toto zařízení o něco lehčí a tím pádem si určitě najde své příznivce, pro které je každý gram důležitý. Tento tablet bude postavený na procesoru od firmy Nvidia, která je známá především výrobou výkonných grafických karet, a jako operační systém byl zvolen software vycházející z Windows CE 7 obohacený o grafickou nadstavbu pro pohodlnější ovládání.

Nyní se možná ptáte, co bude to třetí zařízení. Bohužel musíme zklamat ty, kteří si mysleli, že to bude podobný tablet opět o kousek menší. Třetím představeným zařízením je Eee tablet s černobílým displayem o velikosti úhlopříčky 8 palců. Jak už je patrné podle černobílého displaye – zařízení bude vhodné pouze pro některé případy. V dnešní přetechnizované době se samozřejmě nabízí použití Eee tabletu jako čtečky elektronických knih, k čemuž je možná zařízení z hlediska výrobce předurčeno.

Je tedy jasné, že Apple se svým iPadem zahájil světovou válku informačních technologií, do které se časem zapojí každý větší výrobce se zájmem o tento segment trhu. Jaké tablety budou lepší, jaké budou prodávanější a jaké… – o tom všem nás bude informovat budoucí dění, jelikož tablety jsou stále relativně novým zbožím, na jehož přijetí celým světem si budeme muset nějakou chvíli počkat. Kdo to bude příště? MSI? Dell?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here